Kajetan Mistrzem Polski

W dniach 13-15 lutego rozegrane zostały II Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w łucznictwie. Zawodnicy ROKiS Radzymin startowali w Zamościu ze zmiennym szczęściem.

Nasi łucznicy klasyczni spisali się bardzo słabo w przeciwieństwie do swojego kolegi, bloczkowca Kajetana Kwiatkowskiego, który zdobył pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski. Po eliminacjach Konrad Przesmycki (525 pkt) zajmował 31 miejsce, natomiast Katarzyna Kobak (534 pkt) 16 lokatę. W kategorii juniorów Adam Woźnicki (532 pkt) uplasował się na 26 miejscu a Dominik Petz (491 pkt) na 35. Najlepszy okazał się Kajetan prowadząc po eliminacjach z wynikiem 536 pkt.
W rundkach Konrad odpadł w w pierwszym przejściu z Patrykiem Kołtunem (Agros Zamość) i zakończył rywalizację na 30 miejscu. Lepiej spisała się Katarzyna Kobak, pokonując swoją pierwszą przeciwniczkę Izę Rzepecką ze Stelli Kielce 112:110. W 1/8 Kasia przegrała z triumfatorką imprezy Kariną Lipiarską (Kmita Zabierzów) 109:112 i ostatecznie zajęła 10 miejsce. Adam Woźnicki przegrał swój pierwszy pojedynek (1/16) i ukończył zawody na 18 miejscu. Dominik Petrz nie zdołał awansować do rundek.

Kajetan Kwiatkowski, nowy nabytek ROKIS-u, już w pierwszym ważnym występie w nowych barwach pokazał klasę. Dzięki swoim wygranym pojedynkom indywidualnym doszedł do finału, w którym zmierzył się z Pawłem Habdasem (ŁKS Łucznik Żywiec) i po bardzo emocjonującym pojedynku zwyciężył 105:94. To zaszczyt dla Radzymina, że w swoich barwach ma tak klasowego zawodnika. Kajetan Kwiatkowski zdobył I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii Młodzieżowców na 2009 rok.