Karate ACADEMY w Katowicach

15 października 2016 najmłodsi  adepci Radzymińskiej Karate ACADEMY brali udział w turnieju Karate Katowice Cap 2016.

? Okazało się, że Turniej Karate Katowice 2016 skupił ponad 350 zawodników z całego Śląska, a my byliśmy jedynym klubem z Mazowsza ? mówi Tomasz Lenkiewicz, trener wołomińskiego teamu.
Po ciężkich pojedynkach mali zawodnicy z Radzymina wypadli jak się okazało bardzo dobrze. Ziółowska Daria, Wójcik Kuba i Piekut Antek zdobyli I miejsca, II miejsca zdobyli Gutowski Filip i Krawczyk Mateusz, brązowy medal zdobył Kuba Iwan. W Turnieju walczył jeszcze Mateusz Nikodemczuk, ale przegrał w walkach eliminacyjnych. Szczególne gratulacje należą się Kubie Wójcikowi, który był najniższy wzrostem i wagą w swojej kategorii. Walczył on z większymi i cięższymi zawodnikami wytrzymując silne kopnięcia i uderzenia podczas swoich czterech walk. Mimo tego wygrywał poprzez zdobycie punktów za celne kopnięcie  na głowę. Trenerem i opiekunem grupy był sensei Tomasz Lenkiewicz. Takie małe sukcesy szczególnie  tych najmłodszych cieszą, biorąc pod uwagę przyszłość sportową klubu ? podkreśla sensei Lenkiewicz. W tym roku obchodzimy 25. lecie działalności sportowej na terenie Radzymina i Powiatu i jak widać machina sukcesów nadal się kręci.