Kariera zakończona sukcesami

Cztery złota i srebro Mistrzostw Polski dla kobyłkowskich siłaczy wieńczą trenerską karierę Stanisława Bielewicza. Najdłużej pracujący w klubie MKS Wicher Kobyłka trener, twórca sekcji trójboju siłowego w MKS Wicher Kobyłka pan Stanisław Bielewicz poinformował, że wraz z końcem roku przechodzi na emeryturę. Podziękowania i wielki szacunek Panie Trenerze!!!

Na odbywających się w Spale w sobotę XXVII Mistrzostwach Polski Juniorów w trójboju siłowym, startowało 5-ciu zawodników z M.K.S. ?Wicher? Kobyłka. Dobrą passę rozpoczął Jakub Jędrzejewski, który w każdym boju poprawiał swoje rekordy życiowe. Ukoronowaniem jego startów był nowy rekord Polski juniorów do 18 lat w wadze do 59kg.
Natomiast Patryk Zaniewski startujący w wadze do 83kg też zdobył złoty medal i zajął IIIm w punktacji open juniorów do 18 lat.
Kolejny nasz zawodnik Damian Żochowski w juniorach do 18 lat w kat. do 93kg też zdobył złoty medal.
W juniorach do 23 lat startowali Dawid Zaniewski w wadze do 105kg i wynikiem 700kg też zdobył złoty medal. W punktacji open w tej grupie wiekowej zajął Im.
Jako ostatni z naszych zawodników startował Łukasz Jędrysiak w grupie juniorów do 23 lat. Należy zaznaczyć że dzień przed zawodami miał wysoką temperaturę. Dlatego jego start i uzyskany wynik należy docenić.
– W punktacji open juniorów do 18 lat Patryk Zaniewski zajął IIIm. W juniorach do 23 lat Dawid Zaniewski był pierwszy. W klasyfikacji klubowej w juniorach do 18 lat Wicher był I a w juniorach do 23 lat zajął IIIm.
W tym roku zawodnicy naszej sekcji zdobyli 32 medale. Od początku istnienia siłowni zdobyliśmy 253 medale w tym 5 w Mistrzostwach Europy i 11 w Mistrzostwach Świata.
Były to ostatnie moje zawody w roli trenera M.K.S ?Wicher? Kobyłka ? mówi trener Stanisław Bielewicz.
? Po ponad siedemnastu latach pracy jako instruktor sekcji trójboju siłowego i wyciskania sztangi leżąc postanowiłem odejść. W minionych latach pełnych sukcesów na zawodach krajowych i zagranicznych zawodnicy, których przygotowywałem zdobywali medale, puchary i ustanawiali rekordy Polski, Europy i Świata.
Wszystko to zaczęło się od otwarcia siłowni przy Miejskim Klubie Sportowym ?Wicher? Kobyłka, było to 5 maja 1999r. Przez te lata aż 46 naszych zawodników zdobyło 237 medali w Mistrzostwach, 5 na Mistrzostwach Europy i 11 na Mistrzostwach Świata. Łącznie było ich 253. Moi podopieczni około sto razy poprawiali rekordy Polski, byli również rekordzistami Europy i Świata. W punktacji klubowej w Mistrzostwach Polski 36 razy miałem przyjemność i zaszczyt stawać na podium, by odbierać puchary.
Wielokrotnie zawodnicy naszej sekcji wygrywali punktacje open. To oni rozsławiali ?Wicher? w kraju i za granicą, wspaniale promowali Miasto Kobyłka. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że nie było by tych sukcesów bez pomocy burmistrzów: Pana Michała Jakubowskiego, Pana Roberta Roguskiego, którzy wielokrotnie obejmowali patronatem wyjazdy na zawody w kraju i za granicą.
Wyniki doceniali starostowie powiatu wołomińskiego. Specjalne podziękowania w imieniu zawodników i swoim kieruję do darczyńców, a byli to: Zakład Mięsno-Wędliniarski ?Tur? Państwa Hanny i Eugeniusza Ostrowskich, Firma Top-Jur Pana Eugeniusza Topczewskiego, Zakład Masarski ?Mareta? Panów Andrzeja Kołbuk i Wiesława Kacprzak oraz Biuro Rachunkowe Pana Jarosława Dąbrowskiego. Podziękowania kieruję również tym, którzy sporadycznie włączali się w pomoc. Jestem wdzięczny Dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych Nr 2 w Kobyłce i Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury za to, że mogliśmy organizować zawody w ich obiektach.
Dziękuję za wieloletnią współpracę byłym i obecnemu prezesowi M.K.S. ?Wicher?, Kierownikowi sekcji Panu Damianowi Achremczyk. Dziękuję mediom lokalnym: Wieściom Podwarszawskim, Życiu Powiatu na Mazowszu, Mojej Gazecie Regionalnej oraz Radiu Fama. To oni nagłaśniali wyniki zawodów i to za ich pośrednictwem czytelnicy i radiosłuchacze byli informowani na bieżąco o wynikach sekcji.
Dziękuję za współpracę Polskiemu Związkowi Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego za docenienie osiągnięć naszych zawodników na Mistrzostwach Europy i Świata a mianowicie, przyznanie trzem zawodnikom brązowych medali i dyplomów za wybitne osiągnięcia. Również i moją osobę Polski Związek wyróżnił srebrnym medalem i medalem okolicznościowym z okazji 25-lecia powołania PZKFiTS ? podkreśla Stanisław Bielewicz