Katalog produktów eksportowych przedsiębiorców województwa mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach działań wspierających rozwój gospodarczy regionu realizuje szereg przedsięwzięć ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i kreowanie współpracy gospodarczej, również w wymiarze międzynarodowym. W tym też zakresie na szczeblu samorządu prowadzona jest współpraca i odbywają się spotkania z przedstawicielami władz administracyjnych oraz agend gospodarczych, publicznych i prywatnych z regionów innych państw, w ramach których podnoszone są zagadnienia dotyczące inicjowania i realizacji współpracy, również o charakterze stricte handlowym.

W oparciu o dotychczasowe doświadczenia przygotowany zostanie zbiorczy katalog ofert produktów eksportowych firm województwa mazowieckiego, który promował będzie potencjał gospodarczy Mazowsza na rynkach zagranicznych i wspomagał przedsiębiorców regionu w zdobywaniu nowych kontaktów handlowych. Katalog będzie prezentowany na targach i wystawach, podczas rozmów międzyregionalnych z udziałem partnerów zagranicznych, a także w ramach współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z krajowymi agendami wspierania internacjonalizacji.
Jak się zgłosić do katalogu?
Należy przede wszystkim wypełnić formularz opisu propozycji oferty (dostępny poniżej w plikach do pobrania) – zasadniczych, wiodących produktów/usług firmy, która mogłaby się znaleźć w przedmiotowym katalogu.
Branże i sektory, jakie planuje się uwzględnić w katalogu:
?Aparatura i urządzenia elektromechaniczne
?Budownictwo (firmy budowlane oraz developerskie, nowe technologie budowlane)
?Chemia (chemia domowa, chemia budowlana)
?Elektronika i technologie informacyjne
?Kosmetyki
?Meble
?Medycyna i kosmetologia (aparatura i usługi)
?Nowe technologie (rozwiązania na polu produkcji energii i ochrony środowiska)
?Innowacje technologiczne (rozwiązania proponowane na bazie Startup)
?Opakowania
?Produkcja maszyn (w tym maszyny budowlane i rolnicze)
?Przetwórstwo metalu (technologie dla materiałów trudnoobrabialnych)
?Przetwórstwo rolno-spożywcze (produkty gotowe)
?Producenci owoców i warzyw (grupy producenckie)
?Tekstylia i artykuły dziecięce (zabawki)
?Technologie wojskowe (laboratoria R&D)
?Tworzywa plastikowe i gumowe
?Usługi (transport i logistyka)
Koszty opracowania katalogu, w tym jego publikacji ponosić będzie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Formularze należy przesłać na adres: mariusz.rukat@mazovia.pl do 14 lutego br.
Informacji na temat tego projektu udziela Mariusz Rukat – Główny Specjalista Wydziału Współpracy i Promocji Gospodarczej Kancelarii Marszałka: tel. 22 59 07 785.
W przypadku nadmiernej liczby zainteresowanych (przewidujemy katalog zawierający 200?250 firm), Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.