Katarzyna Żak odwiedziła wołomińską Bibliotekę

Kilka dni temu w wołomińskiej Bibliotece złamano ciszę podświadomie przypisaną temu miejscu. Na gościnnym bibliotecznym poddaszu zabrzmiały znane szlagiery Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej.

Przed wołomińską publicznością wystąpiła Katarzyna Żak, znana aktorka filmowa i teatralna, artystka wszechstronnie uzdolniona, która w sobotnie popołudnie, wystąpiła z recitalem dla licznie zebranej publiczności.
– Tego dnia nie było u nas miejsca na jesienną chandrę, a to wszystko za sprawą niezwykle pozytywnej osobowości naszego gościa. Pani Kasia zaśpiewała piosenki najwybitniejszych polskich autorów tekstów: Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Piotra Bukartyka czy Magdy Czapińskiej. Mogliśmy usłyszeć utwory z płyty ?Bardzo przyjemnie jest żyć?, niezwykle kobiecej, pełnej poczucia humoru ale też z elementami nostalgii o przemijaniu i ułamkach sekund, kiedy zatrzymuje się wszechświat.
Spotkanie przeplatały opowieści i anegdoty m.in. o słynnej roli Solejukowej w serialu ?Ranczo?, o tym jak pracuje się z mężem czy początkach aktorskiej kariery.
Po występnie był czas na chwilę rozmowy z naszym gościem, pamiątkowe zdjęcia i porcję dobrej energii, której Pani Kasi nie brakuje ? przekonują pracownicy Miejskiej Biblioteki w Wołominie.
Katarzyna Żak (źródło www. wikipedia.org) w 1986 ukończyła studia na Wydziale Lalkarskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, filia we Wrocławiu. W latach 1986?1995 występowała w Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu. Zadebiutowała tam rolą Panny Młodej w Sztukmistrzu z Lublina Isaaca Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja. W 1993 otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora. W latach 1995-2011 aktorka warszawskiego Teatru Rampa w Warszawie. Aktualnie występuje w warszawskich teatrach: Roma, Och-Teatr, Capitol, Syrena i Komedia.
W 2009 wzięła udział w piątej edycji programu rozrywkowego Jak oni śpiewają, emitowanego przez telewizję Polsat, w którym zajęła 12. miejsce.
W 2014 uhonorowana ?katarzynką? w Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu wraz z zespołem Kobranocka. Tego samego roku otrzymała nominację do Telekamery ?Tele Tygodnia? 2015 w kategorii Aktorka[1]. W 2016 odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.