Kawa i kosmetyki

kawa 2

O niezwykłych właściwościach pobudzających kawy wiedzą już chyba wszyscy. Nie każdy jednak wie, że kawa może być wykorzystywana nie tylko jako eliksir życia o poranku. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom kawa jest coraz częściej stosowana w produkcji wielu kosmetyków, jak i również w naszych domach. Jeżeli interesuje Cię, jak kawa może wpłynąć na naszą skórę i włosy, to zapraszamy do lektury.

Kawa jako szampon do włosów

Udowodniono, że kawa rewelacyjnie sprawdza się jako kosmetyk do włosów. Możemy ją stosować jako preparat, który przyciemni i podkreśli kolor naszych włosów, a dodatkowo sprawi, że będą odżywione i niebywale lśniące. Największą jej zaletą jest to, że poprawiając mikrokrążenie, stymuluje cebulki, przez co aktywuje porost włosów i zapobiega ich utracie.

Kawa do walki  z cellulitem

Kawa jest bardzo często wykorzystywana jako dodatek do wielu kremów, maści i żelów przeznaczonych do zwalczania cellulitu. Kofeina zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tłuszczu i usprawnia proces lipolizy. Usuwa nadmiar wody z komórek, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i gładka. Najlepsze jest to, że do walki z cellulitem idealnie sprawdzi się peeling z kawowych fusów, który możemy z łatwością przeprowadzić w naszych domach.

Kawa zwalcza oznaki starzenia

Wiele osób wykorzystuje kremy z dodatkiem kawy, jako świetny sposób na pozbycie się zmarszczek. Kofeina poprawia mikrokrążenie oraz posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki czemu zwalcza najróżniejsze niedoskonałości skóry. Ponadto kwas chlorogenowy zawarty w kawie opóźnia rozkładanie witaminy C, co sprawia, że zmarszczki zostają wygładzone. Kawa jest bardzo często stosowana również w kremach pod oczy, które na celu mają zwalczanie cieni, czyli tak zwanych worków pod oczami. Kawa posiada również naturalne filtry UV, które mogą chronić przed nowotworami skóry. przeprowadzić w naszych domach.

Kawa jako  samoopalacz

Jeżeli w okresie zimowym chcesz pochwalić się lekko opaloną skórą, to kawa również jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Niestety efekt brązowej skórki trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku drogeryjnych samoopalaczy i trzeba stosować ją codziennie. Kawa delikatnie, ale skutecznie przyciemnia naszą skórę i co ważne jest to w 100% naturalny samoopalacz. Kawa to wspaniały produkt, który zachwyca nas swoim smakiem, skutecznie pobudza nas do życia i świetnie integruje. Warto jednak przyjrzeć się kawie bliżej. Posiada ona dużo więcej właściwości, o których nie słyszeliśmy, a które zdecydowanie mogą nam pomóc w codziennych problemach.

Opracowanie  www.Konesso.pl
Sklep z kawą i akcesoriami do kawy

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.