Kickboxerzy z Kobyłki w natarciu

Podopieczni Grzegorza Engela mocno rozpoczęli nowy sezon. Po sukcesach w Mistrzostwach Polski Juniorów w Radzyminie zawodniczki i zawodnicy Wichru Kobyłka startowali na turniejach w Piasecznie i na Słowacji, przywożąc łącznie 17 medali.

W niedzielę 17 lutego na rozgrywanych w Radzyminie MP Juniorów kickboxerzy z Kobyłki zdobyli 6 medali. W ubiegły weekend w silnie obsadzonym turnieju Slovak Open nasi zawodnicy zdobyli 8 medali. 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe krążki przypadły Elżbiecie Gerc, Marcinowi Krawczykowi, Kamilowi Rucie i Norbertowi Oparze. Nasi zawodnicy startowali w różnych kategoriach wagowych i formułach, tocząc wyrównane pojedynki z międzynarodową czołówką.
W tym samym czasie w Piasecznie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Piaseczna dla najmłodszych adeptów kickboxingu. Dzieci trenowane przez Grzegorza Engela zdobyły 6 medali indywidualnie i 3 drużynowo. Wśród najmłodszych (6-9 lat) Natalia Engel była trzecia i wraz
z Natalią i Kubą Ćwiklakiem wywalczyli drużynowo brąz w kat. tzw. pałek. W grupie 11-13 lat na trzecie miejsce drużyny złożyły się dwa srebra i jeden brąz wywalczone przez Sebastiana Wyszyńskiego, Darka i Roberta Sitków. W gronie zawodników powyżej 13 lat walczący ze starszymi od siebie Darek Sitek zdobył srebro. Wyczyn ten powtórzył Krzysztof Giera, co dało drugie miejsce zespołowi Wichru w tej kategorii wiekowej.
Trener i zawodnicy liczą na podtrzymanie dobrej passy i kolejne sukcesy. Wyjazd na Słowację odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.