Klaudia Gawdzik złotą medalistką WKKW

Klaudia Gawdzik, trzynastolatka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Zielonce zdobyła złoty medal we we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Klaudia jest reprezentantką Kadry Mazowsza, a jej barwy klubowe to UKS Vacat Eventing Sulbiny.

Młoda mieszkanka Zielonki wzięła udział w Zawodach Krajowych kl. L podczas Baborówko Horse Sale Show, które odbyły się w dniach 27 -29 września br.  Konkurs ten stanowił finał Pucharu Polski. Poprzedziło go 12 eliminacji, z czego w klasyfikacji generalnej brano pod uwagę 4 najlepsze wyniki. Klaudia na swojej klaczy Nike (Sprint – Nel/Hipovit) zajęła pierwsze miejsce w konkursie finałowym, co pozwoliło jej na zdobycie złotego medalu w całym cyklu. Tym samym została zwycięzcą Pucharu Polski Młodzików 2019.

Warto podkreślić fakt, że podczas eliminacji  Klaudia, jako Młodzik, za każdym razem otrzymywała maksymalną liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej.