Klembów – „Szlachetna Paczka” z Biblioteką i GOK-iem

Klembów - "Szlachetna Paczka" z Biblioteką i GOK-iem

W tym roku po raz kolejny na terenie gminy będzie organizowana zbiórka w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa życzliwości, wybrane przez nas dwie rodziny, otrzymają najpotrzebniejsze artykuły żywnościowe, środki czystości, kosmetyki i słodycze oraz prezenty, o których marzą. Dary i prezenty dla rodzin, będzie można przynosić do Gminnej Biblioteki w Klembowie, filii w Woli Rasztowskiej lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Klembowie do czwartku 14 grudnia 2023 r. – informuje UG Klembów

  • I rodzina – Pani Hanna 73 lata (samotność)
Pani Hanna odkąd pamięta zajmuje się gospodarką. Kobieta wcześnie została wdową. Wtedy wszystkie obowiązki spadły na nią. Nie mogła liczyć na pomoc syna, a z upływem lat nic się w tej kwestii nie zmieniło. Pani Hania potrzebuje pomocy nie tylko rzeczowej, wielkim wsparciem w jej walce o jutro będzie nieoczekiwany gest życzliwości, z którym pani Hanna do tej pory się nie spotkała. Jej pracowitość, skromność i nieśmiały uśmiech są bardzo poruszające.
Pani Hanna dzień zaczyna od nakarmienia swojego pieska. Następnie zajmuje się małym poletkiem, na którym rosną warzywa. Gdy czegoś potrzebuje, mimo zaawansowanego zwyrodnienia stawów wsiada na rower i jedzie 5 km do najbliższego sklepu lub 8 km na targ albo by załatwić sprawy urzędowe. Jej marzeniem jest telewizor, ponieważ od kilku lat nie oglądała telewizji, a samotne zimowe wieczory dają jej się we znaki. Dochód Pani Hani (przede wszystkim świadczenie z KRUS-u wypłacane kwartalnie) wynosi zaledwie 229 zł. Po odjęciu stałych kosztów w wysokości 217 zł, na życie dla pani Hanny pozostaje jedynie 12 zł. Gdyby nie pomoc brata w postaci zakupów spożywczych, kobieta nie byłaby w stanie samodzielnie się utrzymać.
Najważniejsze potrzeby:
1. Telefon dla seniora – pani Hanna nie ma telefonu, nie ma jak skontaktować się z rodziną, znajomymi, urzędem. Wszędzie musi jeździć rowerem .
2. Telewizor – kobieta od lat nie oglądała telewizji. Większość dnia spędza w domu, więc telewizor stałby się dla niej oknem na świat. Rozmiar 40 cali (może być używany, ale wtedy prosimy o dołączenie dekodera).
3. Żywność trwała i środki czystości – pani Hania bardzo lubi konserwy rybne w sosie pomidorowym, prosi również o herbatę, olej, ryż, cukier, konserwy mięsne, mąka, owoce w puszkach, mleko, makaron, inne (przeciery pomidorowe, soki), płyn do mycia naczyń, płyn do prania.
Szczególny upominek: rower i lampka nocna – rower to pomysł wolontariuszy, którzy widzieli w jakim stanie jest jej obecny pojazd. Sama pani Hania uważa, że skoro jeszcze jeździ, to jest dobry, ale oni wiedzą, że ten stan rzeczy nie potrwa już długo.
  • II rodzina – Pani Anna 39 lat i Marysia 2 miesiące (samotny rodzic, bezdomność)
Pani Anna jest samotną matką wychowującą 7 tygodniową córeczkę Marię. Kobieta jest po traumatycznych przejściach – przemocy stosowanej przez jej partnera, ojca Marii (choroba psychiczna i alkoholowa). Mężczyzna wyrzucił ciężarną partnerkę z domu i ta w jednej chwili stała się bezdomna. W momencie, kiedy kobieta została wyrzucona, nie miała możliwości zabrać nic ze sobą. Wyszła więc ubrana w to, co miała na sobie i był to cały jej dobytek. Pani Anna długo tułała się po różnych ośrodkach, aż trafiła do jednego z domów założonych przez dużą fundację, gdzie otrzymała schronienie. Kilka miesięcy później urodziła się Maria. Pani Anna żyje w strachu przed byłym partnerem, który po jej odejściu wykazywał bardzo niepokojące zachowania.
Pomimo bardzo trudnej sytuacji życiowej i finansowej pani Anna nie traci nadziei i odczuwa wielką wdzięczność za to, że jej córeczka urodziła się zdrowa. Opieka nad niemowlęciem wypełnia jej całe dnie. Kobieta bardzo kocha swoją córeczkę i chce dla niej jak najlepiej. Stara się żyć bardzo oszczędnie i nie być dla nikogo ciężarem. Pani Anna jest pogodną i bardzo skromną osobą. Cieszy ją czas, który spędza z Marią i jest bardzo zaangażowaną mamą. Rodzina nadal mieszka w Ośrodku i nie mają nic własnego, każdy przedmiot jest pożyczony. Pani Annie brakuje funduszy na podstawowe przedmioty jak wózek, pieluchy czy mleko modyfikowane dla córeczki, co jest powodem większości jej zmartwień. Do tego sama jest przewlekle chora i musi się leczyć. Miesięczny dochód rodziny to 1598 zł, odliczając koszty utrzymania w wysokości 640 zł, rodzinie pozostaje miesięcznie 479 zł na jednego członka. Pani Anna marzy o własnym domu, pełnym ciepła i miłości. Głęboko wierzy w to, że któregoś dnia jej marzenia się spełnią.
Kluczowe potrzeby:
1. Wózek dziecięcy – pani Anna nie ma wózka dla Marii. Aktualnie korzysta z wypożyczonego, ale za kilka miesięcy będzie musiała go zwrócić. Bardzo potrzebny jest wózek 2 w1 (z gondolą i spacerówką).
2. Pieluchy w rozmiarze 4-5 oraz chusteczki nawilżone, butelki do mleka ze smoczkiem do 6 m-ca życia, podgrzewacz do butelek.
3. Mleko modyfikowane dla Marii (7 opakowań) – Maria pije mleko modyfikowane. Jedyne, które nie powoduje problemów brzuszkowych to BEBILON 1.
4. Wyposażenie – rodzinie brakuje praktycznie wszystkiego, prosimy o kołdrę, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszkę, ręczniki, kocyk dziecięcy miękki, kołderkę dziecięcą, płaska poduszka dziecięca, pościel dziecięca
5. Artykuły spożywcze i środki czystości.
6. Odzież – Kurtka przejściowa rozmiar: L (wymiary kobiety 93/93/95) i buty sportowe w rozm. 37, body i ubrania dziecięce 68 i wyżej (Maria potrzebuje ubranek na cały rok)
Szczególny upominek:
Voucher do drogerii kosmetycznej dla mamy i szumiący miś dla Marii.

 

Więcej informacji z Gminy Klembów

Szkoła z Klembowa najlepsza w tenisie stołowym

Szkoła z Klembowa najlepsza w tenisie stołowym

16 lutego 2024 r. w szkole podstawowej w Klembowie odbył się turniej tenisa stołowego, stanowiący kolejną odsłonę rywalizacji w ramach Gminnej Olimpiady Sportowej [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 19 do 23 lutego planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Klembów - ankieta dotycząca zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach

Klembów – ankieta dotycząca zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach

UG Klembów prosi  właścicieli nieruchomości kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach o wypełnienie do dnia 25 marca 2024 r.  załączonej poniżej ankiety o ilości [...]
0 komentarzy
Turniej GOOL CUP Dobczyn 2024 o Puchar Wójta Gminy Klembów

Turniej GOOL CUP Dobczyn 2024 o Puchar Wójta Gminy Klembów

17 lutego 2024 r., odbędzie się turniej piłki nożnej GOOL CUP Dobczyn 2024 o Puchar Wójta Gminy Klembów. W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy [...]
0 komentarzy
Klembów - pomóż Staszkowi spełnić marzenia!

Klembów – pomóż Staszkowi spełnić marzenia!

W marcu 2024 dwie polskie drużyny COMT COACHING CLUB polecą do Brazylii, do miasta Goiânia, żeby wziąć udział w największym dziecięcym turnieju piłkarskim [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.