Kobieto jesteś najważniejsza

– Każda kobieta ma w sobie światło – te słowa Zuzanny Celmer, doskonale podsumowują niezwykłe spotkanie, które odbyło się w wołomińskiej bibliotece. Inicjatorką spotkania, była Blanka Gankowska z salonu bra-fittingu Madame, która wspólnie z Izabelą Bochińską, dyrektor biblioteki, poprowadziły całe spotkanie. Październik, to miesiąc profilaktyki raka piersi, ale to też doskonały czas, żeby zadbać o siebie całościowo. W wołomińskiej Bibliotece Miejskiej podczas spotkania dedykowanego kobietom choć rozmawiano o sprawach wielkiej wagi to – dzięki prowadzącym i zaproszonym gościom, nie czuło się presji wynikającej z ważkości poruszanych tematów.
Ile stresu każdą z pań kosztuje wizyta u ginekologa, szczególnie ta pierwsza, o tym każda z nas wie doskonale. Spotkanie z Agnieszką Osińską, lekarzem, specjalistką położnictwa i ginekologii, pokazało, że tak być nie musi i nie taki ginekolog straszny jak go malują, a wręcz przeciwnie – wizyta w gabinecie, może być przyjemnością i początkiem wspaniałej przyjaźni tak jak ma to miejsce pomiędzy Panią doktor i jej pacjentkami.
Małgorzata Piłkowska ze Studia Fitness jest przykładem, że nie trzeba być celebrytką znaną z czołówek medialnych, żeby wyglądać jak one pomimo upływu lat a Dorota Dąbkowska, dietetyk podkreśliła racjonalne stosowanie diety połączone z aktywnością fizyczną. – Jestem instruktorką i propagatorką chodzenia z kijkami. To forma aktywności fizycznej, którą polecam szczególnie tym osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą biegać, skakać czy pływać – mówiła do zebranych. Obie Panie opowiedziały jak poszukać motywacji do pracy nad swoim ciałem.
Nie zabrakło też elementów kosmetycznych – tą sferą zajęła się specjalistka marki Soraya-Ewa Wdowińska, która zdradziła jak pielęgnować skórę, żeby zawsze wyglądała świeżo i zdrowo. Zwróciła też uwagę, że firma którą reprezentuje mieści się w naszym najbliższym sąsiedztwie i jest od lat obecna na naszych rynku dostosowując swoje produkty do wymogów obecnych czasów.
Dziennikarka „Życia Powiatu na Mazowszu”, Teresa Urbanowska, podkreśliła rolę mężczyzn w życiu kobiety, bo jeśli mówimy o kobietach, nie sposób nie wspomnieć też o mężczyznach. – Zauważcie Panie, jak często nasi Panowie po przejściu na emeryturę zamykają się w zaciszu domowym. Nie pozwalajmy im na wykluczanie się z aktywności społecznej – apelowała do zgromadzonych.   W podobnym nurcie wystąpiła Zuzanna Celmer, psycholog, autorka książek na temat relacji międzyludzkich zachęcając kobiety do wspierania i próby zrozumienia mężczyzn.
Na wszystkie panie z nowym „gorącym” jeszcze numerem magazynu czekała „Kobieca Strefa”. Tego wieczoru, to kobiety były najważniejsze, to była ich przestrzeń w której był czas na spawy najważniejsze, bo przecież bez kobiet nie ma życia. A przecież Wołomin, kobietami stoi.
Spotkanie „Kobieto, jesteś…najważniejsza”, swoim patronatem, objęła Burmistrz Wołomina, Elżbieta Radwan.

Opracowała Teresa Urbanowska,
zdjęcia Iwona Szczepańska

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Kobieto jesteś najważniejsza

  1. Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam wage – 8 kilo. Przewalilam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie: ranking srodkow odchudzajacych xxally

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.