16 przemyśleń nt. „KOBYŁKA: Dyrektor MOK-u podczas sprawozdania na sesji Rady

 1. Mam wrażenie, że będzie Pani miała więcej takich „zasług” jak ta z panią Naczaj.

 2. Witam.
  Chciałabym się odnieść do zarzutu pani Głebickiej o braku ubezpieczenia.
  1. Obowiązk objęcia ubezpieczenia grupowego swoich członków mają KLUBY SPORTOWE ? MOK nie jest klubem sportowym.
  2. w zeszłym roku szkolnym wykupiliśmy grupowe ubezpieczenie sportowe dla chętnych ? 20 osób.
  3. osoby trenujące i startujące w zawodach mają wykupione indywidualne ubezpieczenie ? bez takiego ubezpieczenia nie byli by dopuszczeni do startu.
  4. w obecnym Fitness Klubie, w którym moi uczniowie mogą ćwiczyć jest regulamin który każdy podpisał i tam dość wyraźnie wyjaśnione są kwestie ubezpieczenia osób ćwiczących.

  Byłabym mi miło gdyby na tym zakończyły się te nie stosowne pomówienia.

  kolejnym kontrowersyjnym tekstem jest informacja o komercyjności zajęć.
  Większość ok 98 % zajęć w MOK Kobyłka jest prowadzona przez instruktrów zatrudnionych na umowy zlecenie czy dzieło z zajęć przezemnie prowadzonych w kasie mok pozostawało co misiąc ok 250 zł co znaczy że nie trzebabyło dokładać – przypominam że MOK nie jest komercyjnym klubem i jego działalność i funkcjonowanie jest finansowana z Urzędu Miasta, wobec tego zysk z prowadzonych grup nie powinien być priorytetem.

  to wszystko co miałam w tym temacie do powiedzenia.

  Wnioski pozostawiam Państwu – ja wolę wsoją energię spożytkować na zajęciach z dziećmi i młodzieżą, a nie jakieś przepychanki na forum.

  pozostaje z wyrazami szacunku
  Renata Naczaj

 3. To jest jedna wielka klika. Pani Karinka Jaźwińska rządzi i dzieli w kobyłkowskiej edukacji i kulturze. Co się w mordę dzieje teraz w MOK? Wypadają kolejne sekcje, coś zostanie? Czy wizytówką kobyłkowskiej kultury będzie Mandaryna, która zbłazniła się kiedyś brakiem zdolności wokalnych? Czemu zamiast zawodowych tancerzy w MOKu będzie uczyć amator? Czemu dyrektorem szkoły nr 1 jest kolega Roberta Roguskiego, burmistrza? Czemu dyrektorem przedszkola nr 1 jest koleżanka pani Kariny Jaźwinskiej, która u fryzjera przyznaje, że wygrała ustawiony konkurs na dyrektorkę???? Czemu do MOK trafiają osoby z rady miasta? Jak pani Nemska???? Ktoś odpowie na te pytania? jaki jest plan działania MOK? Pozbywanie się kolejnych sekcji? Czemu dyrektorem została osoba, która nigdy nie prowadziła instytucji kultury? to jest zmiana na lepsze, do przodu? nie rozumiem. po prostu nie rozumiem.

 4. Drodzy Państwo. Jeśli do tej pory zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury były komercyjne, to rozumiem, że zajęcia Mandaryny będą bezpłatne -według nowego planu dyrekcji MOK? Jestem zażenowany, absolutnie zażenowany postępowaniem nowej pani dyrektor. Zarzuty, które wygłasza w powyższej wypowiedzi są pomówieniami i wynikają z braku znajomości podstawowych zasad działalności instytucji MOK i sekcji sportowych. Z wypowiedzi wyziera pycha, duma – jakież to są wielkie zasługi? to jest Pani obowiązek!!! Chciałbym zobaczyć MOK, który prowadzi tylko zajęcia bezpłatne, ale jest to absolutnie niemożliwe. Wystarczy przejrzeć ofertę kilkudziesięciu MOK w tym kraju. Gdzie są prowadzone tylko zajęcia bezpłatne? Proszę o przykłady. chciałbym usłyszeć nie obiecanki, ale jasny, konkretny plan rozwoju MOK – jako mieszkaniec Kobyłki i człowiek pracujący przy ogromnych projektach kulturalnych. Przyglądam się MOK i gromadzi się w mojej głowie wielki niepokój. Pytanie do burmistrza – czemu MOK zajęła się osoba, która wcześniej nie zajmowała się prowadzeniem instytucji kultury, tylko osoba, która wcześniej była specjalistką od spraw reklamy???? O co tutaj chodzi? Czy tylko ja widzę tutaj problem? Czemu na miejsce Andrzeja Zbyszyńskiego nie przyszła osoba, która naprawdę ma pojęcie o działalności placówek kulturalnych? Może warto ten temat poruszyć na łamach Życia Powiatu, bo za bardzo się o tym milczy. Porozmawiajmy o kompetencjach konkretnych osób w radzie miasta i MOK. Pozdrawiam.
  MP

 5. „Gratulacje” dla p.dyrektor Głębickiej za jej merytoryczne wystąpienie,moim zdaniem rozwalanie MOK trwa już trzech miesięcy.Dzieje się tak prawdopodobnie za zgodą p.burmistrza,chyba ,że znów powie jak zwykle „nie wiedziałem”.Do pracy w instytucji kultury trzeba ludzi z pasją i doświadczeniem,a nie człowieka z łapanki.Wśród pracowników UM i jednostek samorządowych panuje ogromne zniesmaczenie postawą p.Głębickiej i jej mentorki p. KJ.Nieznajomośc podstawowych zasad działalności instytucji MOK i sekcji sportowych oraz bezustanna krytyka (z pomówieniami włącznie) działalności MOK za poprzedniego dyrektora ,to jest podstawowe zadanie pani dyrektor.Przez ten krótki okres ta pani potrafiła swoim konfliktowym niezrozumialym dla nikogo zachowaniem popsuc atmosferę w MOK ,zarówno wśród instruktorów jak i rodziców i dzieci.Chciałbym zadac pytanie ,czy zajęcia p.Mandaryny organizowane dla tzw. VIP -ów będą płatne czy bezpłatne ? I jeśli nie jest to tajemnicą ,kto któż należy do tych wybrańców.Co na to p.burmistrz i rada miasta,komisja kultury ? Oj zapomniałem , że przewodnicząca komisji kultury została ostatnio zatrudniona w MOK, „posiada” duże kompetencje merytoryczne do pracy w kulturze ( ostatnie kilkanaście lat nie pracowała zawodowo, a w kulturze nigdy).Przecież nie będzie robiła kontroli swojej pracodawczyni.Drogi Zarządzie ,a może przydałaby się kontrola merytoryczna w MOK,ale przecież p.KJ do tego nie dopuści.I tak zostanie ,wizytówką MOK Kobyłka będzie skandalistka Mandaryna,przykład dla dzieci i młodzieży jak znalazł.

 6. pani drektor M.G. idzie pani za ciosem i wogule tyh dyrdymałów nie czyta i niecccccccccccccch bedzie jak najwiecej takich ludzi jak mandaryna jes super ma pani robic swoje i tych kmiotOw prosze (…). wielki szacun dla pani

 7. To tylko do końca roku… Wytrzymamy. Pytanie – kto będzie następny?

 8. ja: w Twoim wpisie wycięte zostało niecenzuralne słowo – zastąpiono (…).

  Apeluje po raz kolejny do wszystkich Państwa Komentatorów o nieużywanie słownictwa powszechnie uznawanego za niecenzuralne i obraźliwe

 9. ale poparcie dla MG od „ja” – od razu widac poziom,wspaniała polszczyzna – gratulacje dla zwolennika p.Mandaryny,konieczne korepetycje z języka polskiego,a zwłaszcza ortografii

 10. eee tam, już się można tylko śmiać z tego wszystkiego :)

 11. Gośka trzymam kciuki. Nie przejmuj się komentarzami bo pomądrzyć się z boku jest bardzo łatwo ale zrobić coś samemu to już trudniej.
  Pozdrawiam

 12. Gośka nie ma sobie równych …
  … w właśnie w przemądrzaniu.
  Choć w wypowiedzi były sygnały skromności – sama przyznała że nie potrafi zorganizować wyjazdu wakacyjnego.

 13. Pani Dyrektor próbuje zawłaszczyć osiągnięcia poprzednika! Taka Polska jacy Polacy …!

 14. Co do wyjazdu wakacyjnego niech się p.dyrektor zwróci do p.Nemskiego męża p.radnej,na pewno pomoże jak w ubiegłym roku.

 15. ciekawe tylko dlaczego „poprzednika” wywalili
  pewnie za niewinność …a może niech sam się pochwali w okolicy już wiadomo dlaczego ….
  a z tego co wiem to Nemski z Bułgarii i grzecznościowo wskazał miejsce ale co niektórzy we wszystkim doszukują się …no właśnie czego ? Uwaga zrób przysługę odbije się na Tobie

 16. Biznes to biznes tu się grzecznościowo nic nie robi,a w branży turystycznej w szczególności.Wskazane miejsce to ośrodek rodziny p.Nemskiego, ci co byli to wiedzą.Swoją drogą co do jakości wypoczynku nie można miec zastrzeżeń.Rozumiem,że panią przewodniczącą komisji kultury w RM przyjęto do pracy w MOK również grzecznościowo (praktycznie bez żadnego doświadczenia zawodowego-a w kulturze zupełnie,przygotowanie merytoryczne żadne, średnie wykształcenie ogólne zrobione w kilka miesięcy).Ale jest radną i do tego przewodniczącą komisji kultury – komisja ta sprawuje z ramienia RM nadzór nad MOK.Jest to bardzo etyczne prawda ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.