Kolejne sukcesy kickboxerów Wichru

Podopieczni Grzegorza Engela nie zwalniają tempa. W drugiej części sezonu świetnie wypadli na mistrzostwach kraju i w Pucharze Polski, zdobywając medale indywidualnie i laury dla klubu. Teraz wszyscy liczą na udany start Kamila Ruty w Mistrzostwach Świata w Turcji, które odbędą się za kilka tygodni.

Kickboxerzy Wichru Kobyłka potwierdzili swoją klasę i przynależność do krajowej czołówki podczas zawodów w formule Kick Light. W rozgrywanych w dniach 11-13 października w Kartuzach Mistrzostwach Polski zawodnicy Wichru zdobyli łącznie osiem medali (po cztery w kat. seniorów i juniorów), co dało im drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do Kartuz przyjechało około 15 drużyn zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Zawodnicy z Kobyłki podzielili między sobą medale w dwóch kategoriach wagowych. W wadze do 79 kg finał był wewnętrzną sprawą podopiecznych Grzegorza Engela. Złoto zdobył Marcin Krawczyk, a srebro przypadło Kamilowi Rucie. W kat. do 89 kg Kamil Ołdakowski był drugi, a Łukasz Rembelski zajął trzecie miejsce.

Wśród juniorów swoją kategorię wygrał Rafał Sitek (do 57 kg), a złoto przypadło także Martynie Dzięciołowskiej (do 70 kg). W kat. do 69 kg srebro wywalczył Cezary Grzeszek, a brąz Patryk Kuryłek. Potwierdzeniem wysokiej formy były zawody Pucharu Polski Kick Light Seniorów i Juniorów oraz Puchar Prezydenta Miasta Otwocka Kadetów Kick Light rozegrane w Otwocku w dniach 25-26 października 2013. Korzystając z bliskiej odległości w turnieju licznie wzięli udział nasi ?wojownicy?, którzy okazali się klasą sami dla siebie. Martyna Dzięciołowska i Kamil Ruta zwyciężali w dwóch kategoriach wagowych! Pozostali seniorzy wypadli równie imponująco. Kamil Ołdakowski zdobył złoto i srebro. Złoty medal wywalczył ponadto Marcin Krawczyk, a brązowe medale zdobyli Norbert Opara i Jacek Dąbrowski. Oprócz Martyny wśród juniorów medale przywieźli do Kobyłki: Rafał Sitek złoty i srebrny, a brązowe Maciej Chraboł i Patryk Kuryłek.

Wśród kadetów zwyciężyli Paulina Matera i Krzysztof Giera. Łącznie 15 medali w jednym turnieju, co dało Wichrowi I miejsce w klasyfikacji klubowej. Ponadto w swoich grupach wiekowych najlepszymi zawodnikami organizatorzy wybrali Rafała Sitka i Krzyśka Gierę. ? Jestem dumny z moich zawodniczek i zawodników ? mówi trener Engel ? pokazali charakter i ciężką pracą na treningach osiągnęli sukces w konfrontacji z polską czołówką. To dla mnie przyjemność, że mogę pracować z tymi wspaniałymi młodymi ludźmi. Za każdym razem udowadniają mi, że zasługują na szacunek i uznanie jako sportowcy. Przekonujemy się stale, że wspólnie możemy na siebie liczyć i ufać sobie. Teraz najważniejsze jest dobre przygotowanie Kamila Ruty do występu na Mistrzostwach Świata w Turcji. W Antalayi na przełomie listopada i grudnia Kamil będzie reprezentował Polskę w formule Kick Light i mam nadzieję na jego udany występ ? dodaje Grzegorz Engel.

Zawodnicy i trener dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które wspierają sekcję i zachęcają do wspólnych treningów w sali przy ul. Ręczajskiej 24 w Kobyłce.