Kolejne sukcesy koszykarek Huraganu

Miniony weekend był bardzo szczęśliwy dla koszykarek UKS Huragan Wołomin. Juniorki tego klubu na turnieju półfinałowym w Lublinie wywalczyły awans do finałów mistrzostw Polski. Równie dobrze spisały się młodziczki, które na turnieju ćwierćfinałowym w Poznaniu uzyskały awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Znów młodzieżowa koszykówka wołomińska może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami. Zespół juniorek Huraganu, trenowany przez Piotra Dąbrowskiego, znalazł się w gronie 8 najlepszych drużyn w Polsce i w dn. 26-30 maja będzie walczył o medale mistrzostw Polski. Natomiast młodziczki z Wołomina, pod wodzą Ryszarda Zahna, są już wśród 16 najlepszych zespołów kraju i zamierzają podążać za przykładem swoich trochę starszych koleżanek. Półfinały mistrzostw Polski młodziczek rozegrane zostaną w dn. 28-30 maja.

Juniorki wołomińskiego Huraganu o awans do finałów mistrzostw Polski walczyły w turnieju półfinałowym w Lublinie. Na starcie obok naszej drużyny stanęły: RMKS Rybnik, UKS Victoria Truck-Man Dębnica Kaszubska i KU AZS UMCS Lublin.

W pierwszym dniu turnieju nasze dziewczyny zmierzyły się z koszykarkami z Rybnika. Spotkanie miało jednostronny przebieg. Od początku wyraźną przewagę uzyskały wołominianki i cały czas kontrolując przebieg gry zwyciężyły wysoko 83:59. W drugim meczu AZS UMCS Lublin również nie miał problemów z pokonaniem Victorii z Dębnicy Kaszubskiej, wygrywając 83:46. Po tych meczach można było prognozować, że awans z tego półfinału powinny uzyskać zespoły z Wołomina i Lublina.

W pełni potwierdził to drugi dzień zawodów, w którym Huragan gładko ograł Victorię 89:53, a AZS Lublin równie wysoko RMKS Rybnik 73:49. Tak więc sprawa awansu do finałów mistrzostw Polski rozstrzygnęła się już w sobotę, a niedzielny mecz pomiędzy Huraganem i AZS miał decydować, która z tych drużyn trafi w finałach do teoretycznie słabszej grupy.

W trzecim dniu półfinału w Lublinie najpierw spotkały się zespoły z Rybnika i Dębnicy Kaszubskiej. Wygrał Rybnik 75:65 i zajął 3 miejsce w turnieju, nie dające niestety awansu. Później na parkiet wyszły koszykarki Huraganu i gospodynie – AZS. W tym spotkaniu spodziewano się wyrównanej walki i dużych emocji. Rzeczywiście mecz był zacięty do samego końca i zakończył się zwycięstwem naszych dziewczyn 60:56.

Wielkie brawa dla juniorek Huraganu za awans do finałów MP z 1 miejsca. Brawa tym większe, że w Lublinie nie mogła zagrać i niestety nie zagra także w finałach jedna z najlepszych koszykarek zespołu Weronika Urbaniak. Powód absencji – rehabilitacja po zabiegu operacyjnym kolana. Pod jej nieobecność awans do finałów wywalczyły: Angelika Biaduń, Monika Bieniek, Agnieszka Feja, Wioletta Gmurczyk, Joanna Hołubicka, Martyna Jankowska, Martyna Kleczkowska, Marta Kosakowska, Paulina Kuras, Aneta Miklas, Justyna Owczarek, Anna Sikora.

Młodziczki Huraganu awans do półfinałów mistrzostw Polski zdobyły na turnieju ćwierćfinałowym w Poznaniu. Wystartowało tam tylko 3 drużyny: MUKS Poznań, UKS Bryza Kolbudy i Huragan, z których 2 najlepsze kwalifikowały się do półfinałów. Poziom zespołów był bardzo zróżnicowany. Klasą dla siebie był miejscowy MUKS. Wygrał on wyraźnie zarówno z Huraganem 94:73, jak i z Bryzą 103:29, zapewniając sobie bezapelacyjnie awans z 1 miejsca w turnieju. Bardzo pewnie awans wywalczył także Huragan pokonując Bryzę 107:43.

Jest to olbrzymi sukces młodziutkich koszykarek z Wołomina, które w Poznaniu grały w składzie: Sylwia Bujniak, Aleksandra Czeredys, Agnieszka Dobczyńska, Martyna Kasprowicz, Aleksandra Miesiąc, Monika Mikołajewska, Klaudia Milankiewicz, Wiktoria Nowicka, Natalia Panufik, Karolina Poboży, Karolina Powala, Monika Radomska, Magdalena Tryc, Magdalena Załęska.