W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Południe w Warszawie zostały zarejestrowane materiały dotyczące zaprezentowania Flagi Bandery będącej symbolem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii w trakcie koncertu na Stadionie Narodowym w dniu 11 sierpnia 2025 r. Trwa postępowanie sprawdzające.
Ewentualne kolejne zawiadomienia dotyczące tego zdarzenia – których zapowiedzi pojawiły się w przestrzeni medialnej, będą dołączane do ww. postępowania i łącznie rozpoznawane.
Zdarzenie to jest analizowane pod kątem wypełnienia znamion czynu zabronionego z art. 256 § 1 i 1a k.k. czyli: propagowania nazistowskiego, komunistycznego, faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, publicznego propagowania ideologii nazistowskiej, komunistycznej faszystowskiej lub ideologii nawołującej do użycia przemocy w celu wpływania na życie polityczne lub społeczne.
prokurator Karolina Staros – Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga
Więcej wiadomości z Mazowsza
Złamał zakaz, miał narkotyki, a w domu amunicję. 26-latek usłyszał zarzuty.
Próbował uniknąć kontroli. 25‑latek bez uprawnień i z niesprawnym BMW zatrzymany przez grupę SPEED
Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy zapobiegli tragedii
Wybił szyby w siedzibie dzielnicowych – policjanci zatrzymali go niedługo potem
Kierował pojazdem ciężarowym mając w organizmie ponad pół promila alkoholu
Ponad 3 kilogramy narkotyków wyeliminowane z rynku dzięki pracy piaseczyńskich kryminalnych
Na DW632 Opel wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Szokujące ustalenia policji. Kierowca miał blisko 2,4 promila .
Podwójne zabójstwo. Mężczyzna zabarykadował się w budynku. Akcja kontrterrorystów [wideo]
Agresywny 32-latek zaatakował rodziców, a podczas interwencji także policjantów
Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo swojej matki
Oszukał 94-latkę metodą „na wnuczka”. Namierzyli i zatrzymali go kryminalni.
Agresywny pacjent zaatakował ratowniczkę medyczną w szpitalu, bo zabroniła mu palić
Uderzył w osobówkę i przepchnął ją przez rondo [wideo]
Policyjne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą

