Konrad Rytel wicestarostą

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego (28.02.2011 r.) Konrad Rytel (Wspólnota Samorządowa) został wybrany na funkcję wicestarosty Powiatu Wołomińskiego. Za tą kandydaturą głosowało dwudziestu jeden radnych, siedmiu było przeciw a jeden wstrzymał się od głosu.

Ta decyzja przełoży się prawdopodobnie na szybki już wybór wiceburmistrza Wołomina, który w myśl umowy koalicyjnej powinien być członkiem Wspólnoty Samorządowej. Podczas sesji na której wybierano wicestarostę, wśród publiczności obserwującej posiedzenie, zauważyliśmy Henrykę Żabik (WS), o której w kuluarach mówi się, że jest kandydatką na stanowisko wiceburmistrza Wołomina.

Czy faktycznie wiceburmistrzem Wołomina zostanie Henryka Żabik, czy też będzie to Karol Ciepielewski – również wymieniany jako kandydat „Wspólnoty” na to stanowisko, okaże się już niebawem. Miejmy nadzieję, że koalicjanci nie będą już zbyt długo trzymali mieszkańców w niepewności i podejmą wreszcie decyzję w kwestii obsady wakatu wiceburmistrza Wołomina. 5 marca miną już 3 miesiące od II tury wyborów samorządowych, która wyłoniła Burmistrza Wołomina (Ryszard Madziar PiS).

tur

20 przemyśleń nt. „Konrad Rytel wicestarostą

 1. To pierwsza personalna zmiana na lepsze w naszej okolicy! Gratulacje dla nowego Wicestarosty! Nareszcie będzie ktoś od realizacji konkretnych zadań, coś się zbuduje, coś wyremontuje. Są szanse na to, że będzie lepiej!

 2. A ja dalej swoje: brak konsekwencji !!! Skoro kandydował na Burmistrza to powinien iść za ciosem i przyjąć stanowisko wiceburmistrza. Co do podanych tu nazwisk ewentualnych kandydatów na wiceburmistrza ani Ciepielewski ani Żabikowa nie nadają się. Oboje są ludźmi walki a nie rozważnej polityki samorządowej. Z ich ekipy na stanowisku wiceburmistrza zdecydowanie wolałbym np. Rafała Pazio. Spokojny, wyważony, mający zaufanie i poparcie społeczne. Wołomiński samorząd i Burmistrz Madziar potrzebują spokojnych rządów i wyważonych współpracowników a nie wojowników ktorzy są potrzebni raz na 4 lata.

 3. o nie tylko nie on masakra ,źle to wróży rozwojowi powiatu. ALLELUJA KSIĘŻA SIĘ RADUJĄ

 4. jedyną osobą która może opanować pracę urzędu miasta i wyraźnie pomóc Madziarowi i Mickiewiczowi to pani Żabik.Ona doskonale zna urząd i ma największe doświadczenie i to jest bezsporne.Ciepielewski to pistolet i nigdy nie wiadomo co zrobi. Niech pan Wasilewski sie jak najszybciej pakuje i spieprza z urzędu. Czy pan Madziar zapomniał że to człowiek nie PiS-u tylko Mikulskiego pismak – jak mu Mikulski kazał to podpisywał na likwidację Jedynki, Basenu, wydał zezwolenie na inwestycje drogi do pomnika bolszewików w Ossowie i do końca podpisywał wszystkie decyzje na remonty dróg mimo tego ze w kasie było pusto i na koniec to on zaaranżował skandal ze zwolnieniem dyrektora Piroga by załatwić sobie jego posadkę. Pani Żabik wie w co uderzyć by był porządek. Myślę że pan burmistrz poprze kandydaturę Żabikowej.

 5. Rytel jest spoko – na Klembowie asfaltów nakładł że cena metra działki wyższa niż pod wołominem. Jak mu nie podetną skrzydeł – to może coś bezpośrednio pod wołominem wyasfaltuje.Bo jak nie – znów 800 u mechanika za zawieszenie zosawie.tragizm !!!!

 6. @ radny: już nie trzeba uderzać w stół i już nikomu Zabikowa jest nie potrzebna! Wojna się skończyła. Jak będzie następna – Żabikowa znów się przyda. Teraz konieczny jest spokój na urzędach i rozważna pozbawiona antagonizmów i nienawiści praca dla Wołomina. A Żabikowa takiego spokoju nie gwarantuje.

 7. Dajcie spokój z tą Żabikową. Niech zostanie tam gdzie jest i „mordują” się nią dozorcy i prezesi w SBM. Nic innego od tego czym się obecnie zajmuje nie można jej powierzyć.

 8. Konrad jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, to że mu się chciało wchodzić w to piekiełko to tylko nalezy mu podziękowac.

 9. Gratulacje dla Pana Konrada Rytla !!!
  Pacta sunt servanda – umów należy dotrzymywać…..
  Stało się to, co się miało stać. Horacy

 10. siema Alicja, co tak krótko dzisiaj, się normalnie stęskniłem za Tobą

 11. Konrad Rytel na pewno jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, ale w miejscu, w którym są trzy miejsca, ale te dwa pozostałe są zajęte przez osoby, które niekoniecznie są na właściwym miejscu. I to nie jest komfortowa sytuacja, po części dla dwóch pozostałych osób, po części dla właściwego człowieka dla na właściwym miejscu. Oby w tej sytuacji nikt nie popadał we frustracje i wszystko zakończyło się we właściwym czasie z korzyścią dla powiatu.

 12. Tylko błagam, chłopaki, nie pokłóćcie się za trzy miesiące i dociągnijcie tę koalizję do końca kadencji

 13. ..kur… to gwoźdź do trumny z napisem „Powiat Kaczyński”

 14. specjalne ozdrowienia dl Alicji jestem zrozpaczony bo myslałem ,że Ona będzie wicestarostą niestety Konrad „kurw.. jego ma…” był lepszy….. prałat JA jest dumny….

 15. Nie ma co rzucać k…mi. Rytel jako nieliczny z tego składu ma głowę pośrodku z zawartością jakiej nie znajdziesz u pozostałych. Chcesz komuś dołożyć „moby dick2” czep się Szafrańskiego, toż to tragedia i kompromitacja. Uściński przy Rytlu może jeszcze czegoś się nauczyć, ale nie odwrotnie.

 16. Konrad-bardzo trafny wybór szkoda ,że nie od razu został v-ce .Natomiast Rafał Pazio stracił szacunek u wielu samorządowców on sam wie najlepiej dlaczego więc moja rada dla Rafała którego bardzo szanuję odpuśc sobie gminę Wołomin dla dobra WSPÓLNOTY.

 17. Wołomin to zadupie, starzy ludzie na głodowych emeryturkach i proletariacka biedota.
  To jedyni wyborcy którzy jeszcze wierzą ze polityk ich nie wydmucha.
  Nigdy jeszcze nie było takiej niechęci wśród normalnego społeczeństwa do tej bandy oszustów zwanej samorządowcami.
  Nikt jeszcze nie wymyślił niczego lepszego od demokratycznych wyborów, ale co to za wybory, gdy idzie na nie tylko 30 procent ludzi, na dokładkę w większości emeryci i lumpenproletariat.
  Nie należy spodziewać się by wybrani przez robotników i emerytów władze zrobiły coś dobrego dla młodych wykształciuchów.

  A miasto bez młodych, bogatych, wykształconych ludzi umiera, ale niewielu ludzi w Wołominie to obchodzi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.