Koszykarki Huraganu na OOM w Ostrołęce

W dn. 29.04 – 3.05 2010 r. rozgrywane były w Ostrołęce finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt (rocznik 1995 i młodsze). Bardzo dobrze spisała się w nich reprezentacja województwa mazowieckiego, w której grało aż 6 koszykarek UKS Huragan Wołomin, zdobywając brązowy medal.Na starcie tegorocznych finałów OOM w koszykówce dziewcząt w Ostrołęce stanęło 8 reprezentacji wojewódzkich, wyłonionych wcześniej drogą eliminacji.

Reprezentacja województwa mazowieckiego, której trzon stanowiło 6 zawodniczek wołomińskiego Huraganu (Weronika Dąbrowska, Martyna Banaszek, Justyna Szuleka, Sylwia Bujniak, Aleksandra Januszko i Karolina Poboży), wystąpiła w grupie A wraz z reprezentacjami województw: wielkopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

W pierwszym meczu reprezentacja naszego województwa przegrała nieznacznie z województwem śląskim 61:66, ale w następnych dwóch spotkaniach pokonała wyraźnie reprezentacje województw wielkopolskiego 65:41 i podkarpackiego 63:44. Dzięki temu zajęła w swojej grupie 2 miejsce za województwem śląskim i awansowała do półfinału.

W grupie B startowały reprezentacje województw: pomorskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego. Do półfinału awansowały województwa: pomorskie i dolnośląskie.

W pierwszym półfinale zmierzyły się reprezentacje województw śląskiego i dolnośląskiego. Wygrał Górny Śląsk 60:50 i jako pierwszy awansował do finału.

Następnie na parkiet wyszły reprezentacje województw mazowieckiego oraz pomorskiego i stoczyły zacięty bój, w którym nieco lepsze okazały się koszykarki z Pomorza, wygrywając 59:51.

Dziewczyny z naszego województwa musiały zadowolić się więc walką o brązowy medal. Przeciwnikiem było województwo dolnośląskie. Koszykarki z Mazowsza rozegrały wspaniały mecz, gromiąc groźne rywalki 89:59 i zdobywając w pięknym stylu brązowe medale.

Złoty medal wywalczyła reprezentacja województwa pomorskiego, pokonując w finale województwo śląskie 73:41.

W reprezentacji województwa mazowieckiego kluczową rolę odgrywały zawodniczki wołomińskiego Huraganu. Wystarczy przytoczyć zdobycze punktowe naszych koszykarek w ciągu całego turnieju: Poboży – 42, Bujniak – 26, Dąbrowska – 21, Banaszek – 16, Szuleka – 10, Januszko – 1.

Po turnieju prezes UKS Huragan, a jednocześnie trener koordynator reprezentacji województwa mazowieckiego Ryszard Zahn powiedział nam:

– Turniej finałowy OOM w Ostrołęce był bardzo interesujący, a stawka drużyn wyrównana. Brązowy medal zdobyty przez reprezentację Mazowsza jest niezwykle cenny, chociaż przy odrobinie szczęścia można było wywalczyć coś więcej. Mnie szczególnie cieszy postawa dziewczyn z Wołomina. Aż 4 z nich, tzn. Dąbrowska, Szuleka, Bujniak i Poboży zostały zakwalifikowane do szkolenia centralnego. Świadczy to, że mamy w Wołominie utalentowaną młodzież i staramy się ją dobrze szkolić.