Koszykarki Huraganu piąte w Polsce

Koszykarki UKS Huragan walczyły w finale Mistrzostw Polski juniorek rozgrywanych w Poznaniu. Sam fakt znalezienia się w elitarnym gronie finalistów to wielki sukces, piąte miejsce drużyny złożonej w połowie z kadetek to mała sensacja.

Zaczęło się źle. Początek pierwszego meczu finału zapowiadał smutny koniec: wołominianki przegrały trzy kwarty (18:20, 13:24, 22:25) i kilkunastopunktowa strata wydawała się już nie do odrobienia. Zawodniczki KKS Olsztyn tryumfowały, mecz wydawał się zakończony już po 30 minutach gry. Pozostała do rozegrania ostatnia kwarta, w której trener Piotr Dąbrowski przekonał zawodniczki do zmiany strategii. Skutek był natychmiastowy: 16 punktów z rzędu zasiliło konto Huraganu, cały mecz zakończył się wynikiem 78:78. Dogrywka! Wołominianki zaczęły ostro, od zdobycia ośmiu punktów, czym ustawiły wynik dogrywki i spotkania ? olsztynianki nie odrobiły tej straty, mecz zakończył się wynikiem 92:88.

Podobny przebieg miał mecz z MUKS Poznań ? niestety, różnił się czwartą kwartą. Zawodniczki Huraganu nie odrobiły w końcówce meczu sporej straty ? na parkiet wyszły z dorobkiem 62:37 i mimo zaciętej walki udało im się odrobić zaledwie dwa punkty różnicy. Mecz zakończył się wynikiem 77:54 ? to podcięło skrzydła naszym koszykarkom, co wyraźnie widać było w trzecim meczu finału, rozgrywanym z INEA AZS Poznań, zakończonym wynikiem 91:37. Przepadły medalowe szanse…

Jednak o piąte miejsce w finale też trzeba było walczyć. Dobry początek (31:17) pozwolił dziewczynom rozwinąć skrzydła w drugiej kwarcie. Zawodniczki z Gimbasket Białystok po prostu wmurowało w parkiet, zdobyły zaledwie trzy punkty, tracąc 34. Przy wyniku 65:20 zwycięstwo było właściwie formalnością. Wołominianki będąc pewnymi wygranej, przegrały kolejne dwie kwarty (12:17 i 12:25), utrzymując jednak przewagę ponad 20 punktów i kończąc spotkanie wynikiem 89:62. Znów na boisku brylowała 16-letia Karolina Poboży ? 22 zdobyte punkty i 14 zbiórek to duży wkład w to zwycięstwo.

? To olbrzymi sukces wołomińskiej koszykówki, nawet jeśli zapomnimy o fakcie, że to turniej roczników ?94, a w składzie Huraganu jest sześć zawodniczek z rocznika ?95 i sześć z ?96. Byliśmy więc najmłodszą drużyną turnieju i finałów ? komentuje Piotr Dąbrowski, trener koszykarek. ? Przed dziewczynami kilka dni odpoczynku i… finał Mistrzostw Polski kadetek. Trzymajcie kciuki!

Zagrały: Adrianna Januszko, Natalia Panufink, Sylwia Bujniak, Paulina Buczek, Magdalena Miesiąc, Żaneta Mariak, Martyna Banaszek, Monika Radomska, Aleksandra Januszko, Wiktoria Nowicka, Karolina Poboży i Maja Perkowska.