Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

Producenci żywności po raz kolejny zawalczą o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Na zgłoszenie produktów jest czas do 28 lutego. Do zdobycia są nagrody rzeczowe.

Ruszyła 18. edycja konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Do tej pory nagrodzono już ponad 240 produktów. W zeszłym roku w gronie najlepszych znalazły się m.in. pieczony sum w galarecie miodowej, gąsiorowski ser ze skórką, słonecznikowy chleb na zakwasie czy syrop miętowo-cytrynowo-imbirowy.

– Nagroda w konkursie jest często pierwszym krokiem do tego, aby produkt stał się rozpoznawalny i doceniony na rynku krajowym, a nawet na arenie międzynarodowej. Jest to też potwierdzenie, że produkt cechuje się wysoką jakością i wyjątkowym smakiem – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Swoje produkty mogą zgłaszać zarówno firmy komercyjne, jak i podmioty czy organizacje zajmujące się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę, takie jak: osoby fizyczne, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne, które mogą udokumentować swoją działalność posiadanymi certyfikatami, dyplomami, zaświadczeniami lub innymi dokumentami, np. potwierdzającymi prezentację produktu na targach, wystawach, imprezach lokalnych i regionalnych. Zgłoszony produkt powinien być powtarzalny, by można go było promować przy różnych okazjach.

– Konkurs jest skierowany do producentów żywności z województwa mazowieckiego. Nagrody trafiają do tych, którzy mają ciekawe przepisy i bardzo dobre produkty. Później najlepsze z nich są prezentowane i promowane podczas wielu wydarzeń czy na targach. Zachęcam do udziału w konkursie – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa.

Producenci indywidualni mogą zgłaszać produkty w 8 kategoriach: wyroby piekarnicze, wyroby cukiernicze, przetwory mięsne/produkty pochodzenia zwierzęcego, ryby i przetwory rybne, owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego, produkty mleczarskie, miody, a także napoje (alkoholowe i bezalkoholowe). Z kolei przedsiębiorcy będą rywalizować w 4 kategoriach: wyroby pochodzenia roślinnego, wyroby pochodzenia zwierzęcego, napoje i inne.

Zgłoszenia należy wysłać do 28 lutego pocztąe-mailem lub przez ePUAP:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Skoczylasa 4
03-469 Warszawa
e-mail: wydzialrolnictwa@mazovia.pl
ePUAP: /umwm/SkrytkaESP

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 22 59 79 116 lub 22 59 79 102.

Regulamin jest dostępny pod linkiem https://mazovia.pl/pl/konkursy/xviii-edycja-konkursu-o-laur-marszalka-wojewodztwa-mazowieckiego-dla-mazowieckich-producentow-zywnosci-za-najlepszy-produkt-roku-2024.html.

Więcej informacji z Mazowsza

Koleją do Kultury

Koleją do Kultury

Koleje Mazowieckie już po raz 9. ruszają z Akcją „Koleją do Kultury”, której celem jest promowanie mazowieckich instytucji kultury, a także zachęcanie do [...]
0 komentarzy
Mazowsze MA!

Mazowsze MA!

Jedno jest pewne Mazowsze MA mega mieszkańców! A Sejmik Województwa Mazowieckiego pomaga, wspierając co roku realizację 5000 inwestycji w całym regionie. Więcej o [...]
0 komentarzy
Informacja o wydobywaniu piasku i żwiru na własne potrzeby

Informacja o wydobywaniu piasku i żwiru na własne potrzeby

Zgodnie z ustawą Prawo geologiczne i górnicze (art. 4), osoby fizyczne mogą wydobywać piasek i żwir z własnych nieruchomości na potrzeby własne, jednak [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od  12 do 21 lutego planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Blisko 36 milionów na obiekty sportowe

Blisko 36 milionów na obiekty sportowe

Kolejne boiska, baseny, korty i hale sportowe na Mazowszu – właśnie ruszył nabór na dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze dla sportu”. W tym [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.