Łucznicy z Radzymina

Konrad PrzesmyckiŁucznicy klubu ROKiS z Radzymina, podopieczni Roberta Marcinkiewicza wchodzą w gorący okres startowy.
Do tej pory ta olimpijska dyscyplina pojawiała się u nas sporadycznie. Odtąd, na naszych łamach, czytelnicy ?Życia” będą mogli regularnie zapoznawać się z sukcesami łuczników radzymińskiego klubu ROKiS, trenowanych przez Roberta Marcinkiewicza.

Robert Marcinkiewicz - trener – Dla nas sezon trwa. Obecnie odbywają się turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski. Po lipcowych obozach sportowych odbędzie się Olimpiada Młodzieży, więc o medale będą walczyć juniorzy i młodzieżowcy. Pod koniec sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów, a później czeka nas prawdziwa ?kampania wrześniowa” – finały Pucharu Polski – mówi trener łuczników.

W ostatni weekend Konrad Przesmycki, jeden z kadrowiczów, walczył na Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie, reprezentując ?Klub Środowiskowy AZS Warszawa”. Po eliminacjach (strzelanie 1x 70m, 6 serii po 6 strzałów, max. 360pkt) z wynikiem 307 ?oczek” zajmował 8 miejsce. W 1/16 miał wolny los w związku z wysokim miejscem po eliminacjach.

W drugim przejściu (1/8) pokonał Roberta Barylskiego (AZT Łódź) 102:101, zaś o wejście do czwórki (1/4) przegrał zCała drużyna najlepszym zawodnikiem w eliminacjach Maciejem Wiatrem z AWF Kraków 106:113 i z najwyższym wynikiem uplasował się na 5 pozycji.

Konrad startował również wraz z kolegami z drużyny w turnieju drużynowym. W 1/8 mieli wolny los, w 1/4 pokonali drużynę ?KS AZS Kielce”, w 1/2 wygrali z AWF Kraków, zaś w finale II skład AWF Kraków i zdobyli złote medale.

W weekend startowali również kadeci i kadetki podczas zawodów II Rundy Pucharu Polski rozgrywanych w Prudniku. Najlepiej spisała się Paulina Tyszko. W eliminacjach była piąta.
W 1/32 miała wolne przejście, w walce o 1/16 pokonała Aleksandrę Klatę (Mazowsze Teresin) 106:92 a w 1/8 przegrała 92:95 z Klarą Zinkovą (Lukostrelba Ostrava) i ukończyła zawody na 12 miejscu, zdobywając ważne punkty do klasyfikacji generalnej.

Paulina majuż pewny start w Olimpiadzie Młodzieży, na wcześniejszych zawodach Pucharu Polski w Zamościu uplasowała się na znakomitym piątym miejscu.
W radzymińskim klubie występuje kilku świetnie zapowiadających się łuczników.

W zeszłym roku złoty medal w drużynie podczas Mistrzostw Europy juniorów młodszych zdobyła Ania Grzelak. W kadrze kraju znajduje się również Konrad Przesmyki (kadra młodzieżowa, w najlepszej ?10″ jest na 7 miejscu). Blisko kadry są junior Adam Woźnicki oraz Paulina Tyszko w kategorii juniorów młodszych.