Łucznicy z Radzymina strzelali celnie

Łucznicy z ROKiS Radzymin wrócili z IV Rundy Pucharu Polski Seniorów i Juniorów, która została rozegrana 17 sierpnia na torach Klubu Łuczniczego ?Chrobry” w Głuchołazach. Radzymińska drużyna zakończyła zawody Ekstraligi Łuczniczej na 3 miejscu!! – To z pewnością nasz najlepszy występ drużynowy – stwierdził Adam Woźnicki.

Był to bardzo ważny start, głównie dla naszych kadrowiczów Ani i Adama ponieważ sześcioro najlepszych juniorek i juniorów z reprezentacji dostanie powołanie na wyjazd na międzynarodowe zawody do  Czerniowca na Ukrainie. To nie wszystko.

Trzy najlepsze juniorki i trzech najlepszych juniorów z Czerniowca dostaną powołanie na MISTRZOSTWA ŚWIATA, które zostaną rozegrane w TURCJI! To wielkie marzenie naszych zawodników oraz ich cel, który obrali sobie od początku roku.

Eliminacje

Na eliminacjach powinno być strzelane 2x70m – max 720 pkt. niestety z powodu ciężkich warunków atmosferycznych, sędziowie zdecydowali się zmniejszyć eliminacje do jednej 70 i tym samym skrócić całe zawody.

Po eliminacjach (1x70m – max 360 pkt.) średni występ zaliczyli nasi seniorzy. Robert Marcinkiewicz z wynikiem 289 pkt. zajmował 20 pozycję ze stratą 36 oczek do prowadzącego Marcina Kłody (KS Agros Zamość).

Konrad Przesmycki z wynikiem 284 pkt. zajmował 24 lokatę, co nie mogło go satysfakcjonować.
Dużo lepiej spisali się juniorzy.  Adam Woźnicki po znakomitym strzelaniu z wynikiem 317 pkt. zajmował 1 miejsce! Nasz najlepszy junior pokazał klasę wyprzedzając  2 zawodnika a tym samym swojego kolegę z reprezentacji, Pawła Zarzeckiego aż o 11pkt!

Adam zdeklasował rywali i zasłużenie zajmował pierwsze miejsce. Mógł już realnie myśleć o wyjeździe do Czerniowca. Damian Kisielewski, jak na swój pierwszy start w kategorii juniora, zaprezentował się dobrze i z wynikiem 219 pkt. zajmował 51 miejsce. To bardzo ważne, aby ten młody zawodnik startował z najlepszymi i przecierał szlaki swojej kariery.

Anna Grzelak, po bardzo ładnie strzelonych eliminacjach z wynikiem 269 pkt., zajmowała 9 lokatę. Ania wiedziała, że jeśli chce wyjechać na Ukrainę, musi się bardziej postarać w rundkach.

Rundki

Robert Marcinkiewicz  w 1/32 pojedynków miał wolny los. W 1/16 Robert, zajmujący 20 pozycję po eliminacjach, pokonał 13 Mieszka Jaglarza 100:93 i awansował do najlepszej 16 zawodów. Pojedynek o najlepszą ósemkę (1/8) był bardzo pasjonujący lecz niestety trener, a tym samym zawodnik ROKISU Robert Marcinkiewicz, poległ z Tomaszem Przepiórą 95:107 i zakończył swoją rywalizację na 16 miejscu.

Konrad Przesmycki w pierwszym pojedynku (1/32) także miał wolny los. W drugim pojedynku (1/16) nasz najlepszy senior pokonał, po znakomitym strzelaniu, Jacka Dobrzyńskiego 105:104! W walce o najlepszą ósemkę tych zawodów Konrad musiał uznać wyższość  Macieja Wiatra przegrywając swój pojedynek 100:105. Z racji, że był to najwyższy odpadający wynik, Konrad zakończył zawody na 9 miejscu. Brawo Panie Konradzie!!

Adam  Woźnicki z racji swojego wysokiego miejsca po eliminacjach w pojedynku 1/32  jako jedyny miał wolny los. W drugim pojedynku nasz najlepszy junior pokonał Rafała Makowskiego 95:83. W walce o wejście do najlepszej ósemki Adam okazał się lepszy od Michała Gawińskiego wygrywając 92:82.

O wejście do strefy medalowej Adam nieoczekiwanie przegrał z rewelacją tych zawodów Janem Tlałką  101:105 i tym samym zakończył swój udział w zawodach na wysokim 6 miejscu.
Damian Kisielewski niestety nie zdołał awansować do pojedynków.

Anna Grzelak, która zajmowała 9 lokatę po eliminacjach wiedziała, że musi ją poprawić. Do realizacji swojego planu podeszła bardzo skoncentrowana. Swój pierwszy pojedynek (1/16) Ania wygrała z Magdaleną Kwaśnik 92:81. W 1/8 nasza najlepsza juniorka nie dała cienia szans Katarzynie Wojciechowskiej pokonując ją 100:68.

W 1/4 Ania pokonała Darię Ładyńską 94:91 i już było wiadomo, że będzie walczyć o medal. O wejście do finału rewelacyjnie tego dnia  spisująca się Ania pokonała Joannę Kamińską 88:83. W finale, który dostarczył nam wielu emocji Ania niestety przegrała z Aleksandrą Wojnicką (Chrobry Głuchołazy) 91:102 i zdobyła srebrny medal!

Wszystko
jasne

Stało się prawie pewne, że nasi juniorzy będą reprezentowali Polskę na zawodach na Ukrainie!!
Konrad Przesmycki, po zakończeniu IV Rundy Pucharu Polski, powiedział: ?Kwalifikacje nie poszły mi najlepiej, ale w trakcie pojedynków chciałem dobrze postrzelać aby wejść w rytm na nasze pojedynki drużynowe. Udało mi się indywidualnie zająć doskonałą lokatę i jestem bardzo zadowolony”.

Ekstraklasa
łucznicza!!

W Głuchołazach 18 sierpnia została rozegrana IV Runda Ekstraklasy Łuczniczej. Nasz zespół w składzie: Robert Marcinkiewicz, Konrad Przesmycki, Adam Woźnicki i Damian Kisielewski zaprezentował się znakomicie zajmując najwyższą lokatę w historii klubu!

W zaciętych pojedynkach na najwyższym poziomie pokonali KS Społem Łódź 202:196 / CWKS Resowię Rzeszów 196:195 / MLKS Czarną Strzałę Bytom 192:176 / PZSN Start Warszawa 1:0 (walkowerem). Musieli uznać wyższość jedynie Stelli Kielce 189:209 / KS Agrosu Zamość 188:211 oraz ŁKS Łucznika Żywiec 194:199. Szczęśliwy układ wyników spowodował, że nasza drużyna sprawiła miłą niespodziankę w rezultacie kończąc zawody Ekstraligi Łuczniczej na 3 miejscu!!

Adam Woźnicki stwierdził: ?To z pewnością nasz najlepszy występ drużynowy. Mam nadzieję, że to znakomite miejsce jeszcze bardziej zmobilizuje nas do ciężkiej pracy, abyśmy mogli stanąć kiedyś na najwyższym miejscu na podium”.

Trener i zawodnicy złożyli serdeczne podziękowania na ręce Burmistrza Radzymina – Zbigniewa Piotrowskiego za wsparcie finansowe Klubu. Robert Marcinkiewicz stwierdził między innymi: ?Dzięki tym funduszom możemy wystawić większą ilość zawodników i tym samym godniej reprezentować barwy naszego miasta Radzymina”.