Ludzie, nie partia SKW 2010

O wyborach samorządowych, konkurencyjnych komitetach, które ?zapożyczyły? sobie nazwę ?SKW? w tegorocznych wyborach z Andrzejem Żelezikiem, liderem Samorządowego Komitetu Wyborczego (SKW) rozmawia Teresa Urbanowska.– Wołomińskie Towarzystwo Samorządowe na czas wyborów przekształcające się od kilku kadencji w Samorządowy Komitet Wyborczy (SKW) dla wielu to przede wszystkim Andrzej Żelezik i Jerzy Mikulski, obecny burmistrz Wołomina. Jednak w tegorocznych wyborach nazwa waszego komitetu brzmi ?SKW 2010?. Skąd ta zmiana nazwy?
– W Gminie Wołomin od 16 lat w wyborach biorą udział kandydaci zgłaszani przez Wołomińskie Towarzystwo Samorządowe, które, jak pani nadmieniła, na czas wyborów powołuje Komitet Wyborczy Wyborców SKW (KWW SKW). Możemy powiedzieć, że nasze ugrupowanie ?SKW? to już tradycja. Nasi kandydaci na radnych to osoby sprawdzone w działaniu, za które Towarzystwo bierze pełną odpowiedzialność. Tak się złożyło, że do tej pory nie zastrzegliśmy naszej nazwy, a inne komitety wystawiające kandydatów (z partii politycznych i ugrupowań społecznych) honorowo i po dżentelmeńsku przyjmowały na czas wyborów własne nazwy. Tak było do tej pory…
– A co się zmieniło teraz?
– Tuż przed rejestracją naszego komitetu okazało się, że pewne ugrupowanie (prawdopodobnie jedno) chcąc wprowadzić zamęt i dezorientację wyborców zarejestrowało kandydatów pod nazwą SKW (SKW-Prawica i SKW jakieś tam…). Ugrupowanie, które tak postąpiło nigdy do tej pory nie sympatyzowało z SKW, a wręcz przeciwnie, zawsze było nastawione do nas niechętnie. Stąd my, rejestrując nasz komitet dopisaliśmy do tradycyjnej nazwy rok. Naszych kandydatów znajdziecie Państwo na listach ?SKW 2010?
Jakie, Pańskim zdaniem, mogą być motywy takiego postępowania?
– Każdy, kto choć trochę obserwuje scenę polityczną od razu zauważy prawdziwy cel takiego działania: Konkurenci liczą, że część wyborców pomyli się na głosowaniu (co w ich zamyśle ma uszczuplić wynik ?SKW 2010?). Takie działanie ma też, moim zdaniem, wywołać zamieszanie w naszych szeregach i jest bezpośrednim atakiem wymierzonym w nas. Od kilkunastu lat pracy samorządowej, przyzwyczailiśmy się, że nasi wyborczy rywale wymyślają różne sposoby, żeby nas osłabić.
– Na naszych ulicach od wielu już dni możemy podziwiać wizerunki kandydatów na burmistrzów i zdjęcia całych komitetów. Do tej pory nie widać jedynie banerów i bilbordów ?SKW 2010?. Nie będziecie prowadzić kampanii wyborczej?
– Urzędujący Burmistrz, ale też przewodniczący Rady mają swoje obowiązki związane z bieżącym funkcjonowaniem gminy. Trzeba zadbać o to, aby miasto mogło, pomimo trwającej kampanii, właściwie i sprawnie funkcjonować a swoją własną kampanią zająć się w drugiej kolejności. Kontrkandydaci nie mają tego rodzaju obowiązków i faktycznie niektórzy zaczęli tę kampanię wcześniej, nawet wcześniej niż zezwala na to prawo. My rozpoczynamy naszą kampanię od wczorajszej Konwencji Wyborczej, na której była pani obecna. Do wyborów samorządowych pozostał już niepełny miesiąc. Z każdym dniem pojawia się na ulicach coraz więcej plakatów wyborczych. Każdy komitet wyborczy chce przedstawić swoich kandydatów z jak najciekawszej strony, tak aby trafić do świadomości społecznej. Niepokojące jest jednak to, że wiele osób ogarnęła pewna, mówiąc delikatnie, gorączka działania. Czas tuż przed wyborami to dla działaczy bardzo pracowity i uciążliwy okres. Ale tak jest przed każdymi wyborami. I jest to normalne. Dla tych, którzy w wyborach uczestniczą nie po raz pierwszy, wiadomym jest, że po wyborach trzeba zacząć ze sobą współpracować. Z tego co widzimy nie wszyscy mają tego świadomość.
– Jest Pan radnym Miasta i Gminy Wołomin od 1990 roku. Mówiąc o pracy w samorządzie waży Pan słowa, często podkreśla, że nie są tu ważne zapatrywania polityczne. Co więc, Pańskim zdaniem jest najważniejsze?
– My, jako Samorządowy Komitet Wyborców ? SKW (w tym roku z konieczności SKW 2010), niezmiennie od 16 lat podkreślamy to samo hasło LUDZIE, NIE PARTIA. Wójtowie, burmistrzowie i radni rozstrzygają o sprawach istotnych dla naszego codziennego życia. To oni decydują o sprawach gospodarczych, których właściwe wykonanie mieszkańcy odczuwają każdego dnia. Jako SKW do takiego spojrzenia na wybory i kandydatów z różnych list namawiamy od dłuższego już czasu. Obserwując to co dziś dzieje się w naszych mediach lokalnych w związku z wyborami odnoszę wrażenie, że nie wszyscy kandydaci mają świadomość odpowiedzialności jaka będzie na nich spoczywała jeśli zostaną już radnym bądź burmistrzem czy wójtem.Mam jednak nadzieję, że wyborcy potrafią oddzielić ziarno od plew i wybiorą najlepszych kandydatów.

29 przemyśleń nt. „Ludzie, nie partia SKW 2010

 1. Ktoś im skradł nazwę?A mówią że kradzione nie tuczy?Zobaczymy?Ale to obcich startować z krdzionego.

 2. Oczko dla SKW2010.Lista do rady Powiatu Wolomińskiego KWW Samorządowy Komitet Wyborczy SKW2010 ma numer 21.

 3. Najlepsza nazwa to KWW SKW EMERYTÓW i RENCISTÓW. Cóż ma pan do powiedzenia? Robi to pan co Mikulski każe i tyle jest z pana pociechy. Przykładem, jest pomnik bolszewików i pan czekający na możliwość złożenia kwiatów. Dziwię się, że może pan spojrzeć w lustro? Ale jak to mówią najtrudniejszy jest pierwszy krok, a potem idzie jak z płatka.

 4. Baca- tu nie ma mowy o kradzieży. Po prostu SKW PRAWICY pierwszy sie zarejestrował i to wszystko. A tak naprawdę najwięcej ma z skórą ten co się tłumaczy. Jeżeli kradzieżą jest zarejestrowanie przez Państwową Komisje Wyborczą SKW PRAWICY , to niech Zelezik skieruje na nią sprawę do sądu. Za niedbalstwo swoich ludzi oczernia SKW PRAWICY , a to grozi Sądem Wyborczym tzw. 24-godzinnym. I tak to się skończy. A na dodatek ugrupowanie pana Andrzeja pomawia SKW PRAWICY jak widać w tytule gazety którego właścicielem jest Zych . Ale będą jaj.Niech Życie Powiatu spyta Zelezika czy mają zarejestrowany ten tytuł w którym oczerniają legalnie zarejestrowany Komitet Wyborczy SKW PRAWICY.

 5. Nigdzie nie widziałam aby żelezik czy Mikulski oczerniał kogokolwiek z SKW PRAWICY to bzdura. A że Zych pośpiesznie zarejestrował SKW to nawet głupi wie że ma to wprowadzić wyborców w błąd. Zych jest prezesem PS i to wszystko. Dziś niewiedzieć czemu wstydzi sie tej nazwy. W ostatnich wyborach tylko Saulewicz wszedł do rady z PS i zapewne wcale nie dzięki Zychowi. Dlatego teraz z Zychem nie startuje.

 6. Teraz Zych wszystkim pokaże!!!!!!!!!!!
  napewno zdobędzie furę głosów może nawet więcej niz 10

 7. Podszywanie się, podstęp i pycha
  to są zasady i przymioty Zycha

 8. SKW 2010 a SKW PRAWICY to dwa różne komitety czy tego nie widać .Proszę mi wytłumaczyć o co chodzi?

 9. Panie Andrzeju Żelezik. Nazwa komitetu rejestrowana jest każdorazowo podczas kadencji wyborczych. Przywiązanie do niej powinno owocować rejestracją stowarzyszenia o tej nazwie. Nic za darmo jak uczy życie. Ale nie o tym chciałem powiedzieć. Przewłaszcznie nazwy jest niczym w porównaniu z zawłaszczaniem pracy i sukcusu innych. Czy to nie w Pana organie propagandowym Gazeta Wołomińska zawłaszczacie oiągnięcia osób fizycznych i firm. Pozyskiwanie środków pomocowych, wykonawstwo infrastruktury technicznej miasta i parę innych jeszcze rzeczy. To jest naganne , chore i godne napiętnowania.

 10. Marku – zawłaszczanie nazwy jest właśnie zawłaszczaniem cudzego dorobku, bez względu jaki on by był.
  Ponadto o jakim zawłaszczaniu piszesz?
  Pod inwestycjami miasta zawsze podpisywał się burmistrz a nie wykonawca tak zawsze było i jest. Myślisz koleś na opak. Wykonawca wygrał przetarg wziął kasę i tyle jego osiągnięć w myśl zasady nie ten to inny. A czy któryś z wykonawców wymienia nazwiska pracowników którzy wykonywali inwestycję, całość sukcesów lub partactwo obciąża właściciela choć on nigdy niczego własnymi rękami nie robi. Tak też jest z Burmistrzem.

 11. Żelezika ludzie lubią a Zycha nie, dowodem jest ilość głosów we wszystkich wyborach.

  Jeśli chodzi o tożsamość: Żelezik zawsze kandydował z SKW

  Zych w pierwszych wyborach wystawił komitet o nazwie RAZEM i porażka. Następnie pod skrzydłami i na sukcesie AWS wszedł do rady, to był jedyny raz, Do parlamentu kandydował z RdR też dał ciała, później utwożył PS z którego wszedł Zenek i Wajs lecz zaraz po wyborach przystąpili do Żelezika, powturnie w ubiegłych wyborach PS uzyskał 1 mandat ale bez Zycha. Następnie Zych popiera Marka Jurka na prezydenta i tu też klapa. Teraz uznał że jak przyjmnie nazwę Żelezika to wygra i dlatego wraz z żoną pospiesznie rejestrują dwa komitety z nazwą SKW licząc że Żelezik zmieni nazwę a wyborcy się nie zorientują. Ot i cała przewrotność pana KAZ

 12. Zych jest nieobliczalny ale przewidywalny jak to że po nocy nastanie dzień. Więc żadna nikczemność w wykonaniu tego pana nie dziwi

 13. a jednak coś w tym jest że piszecie i piszecie o KAZ. Gdyby jeszcze ci komentatorzy dokładniej policzyli głosy KAZ do sejmu czy powiatu to by doszli do wniosku- wynik miał dość dobry zawsze tuż za liderami list tzw wianuszka około warszawskiego czy to RDR czy ugrupowania Macierewicza. Wybory już 21 poczekajmy i wtedy policzmy.A to że wygra z SKW Żelezika to może być niespodzianka. Można go nie lubieć ale trzeba się liczyć. Jego ugrupowanie w ostatnich wyborach wygrało w powiecie z SLD a w gminie o mało też by pobiło dwoma mandatami lewicę, podobnie było 8 lat temu. A PS to nie partia tylko ugrupowanie lokalne.

 14. Ble ble ble, komuniści w swoich czasach jak chcieli się pochwalić swoimi wynikami to mówili ,, jesteśmi przed Albanią ,, tyle że za Albanią nie było już nikogo. Takie też były osiągnięcia Zycha miał to szczęście że jakiś albańczyk był za nim.
  Jeśli chce ktoś potwierdzenia Zycha i jego ugrupowań które reprezentował, to proszę zajrzeć do wyników głosowania ostatnich i przedostatnich wyborów . są dostępne w internecie.

  A po drugie panie KAZ: nikt nas tak nie pochwali jak my siebie sami . Nie zauważył Pan że w Wołominie nigdy partie nie wygrywały.

 15. Skoro ludzie kompetentni są tacy ważni dla SKW 2010 to co na waszej liści wyborczej robi Marek KUR. Bez obrazy dla niego ale to nie jest chyba osoba kompetentna. Co więcej nie jestem pewien czy nie jest przypadkiem ubezwłasnowolniony.

 16. aga.nic nie poradzę na twoją głupotę i niekompetencję.Przypominam w powiecie rządzi PO,PiS i PSL , w gminie PO,PiS i odpadki po wójcie. To jak jest z tymi partiami aga.

 17. Pan Żelezik mówi w wywiadzie „Ludzie nie Partia” a ja powiem Ludzie nie skazańcy. Na liście powiatowej są nazwiska osób skazanych czyżby szefowie komitetu o tym nie wiedzieli,co wiecej są również pracownicy Urzędu Skarbowego a im kandydowanie jest zabronione tak mówi ustawa Izby Skarbowej, czyżby i o tym nie wiedzieli najmądrzejsi w mieście, nie wspomnę o włączeniu do kandydowania pracowników urzędu jest to co najmniej nie moralne jak nie naganne.Oj uszczupli sie drużyna wójta.

 18. Tak, czy siak, prawda jest taka, że do wyborów startuje bardzo dużo kandydatów (i bardzo dobrze). Oznacza to,że głosy się rozdzielą i o zwycięstwie w wyborach zadecyduje być może kilka głosów, a przewaga tych co wygrają nad przegranymi będzie niewielka.

 19. Czytelniku przejzyj na oczy – raz twierdzisz ze rządzi Mikulski a zaraz sam sobie zaprzeczasz.
  W gminie to radni PiS i PO dołączyli do grupy SKW a nie odwrotnie. W powiecie przewodniczącym rady jest Olszowy z SKW a w gminie Żelezik szef SKW i tak wyglada władza partii które wymieniłeś.
  Oczywiście dwa miesiace temu radni PiS i PO odłaczyli z koalicji burmistrza i zaczeli krytykowac wszystko za czym do tej pory głosowali.
  W powiecie w ostatnich wyborach najwiecej głosów zdobyła Wspólnota a w gminie RS i SKW a nie partie polityczne. Taka jest prawda. Czytelniku może i czytasz ale rozumujesz po swojemu.

 20. A ja wam powiem że największym nieszczęściem w wyborach samorządowych jest to że głosuje się na partie i komitety.
  Powinno się głosować na ludzi i tylko ci co zdobędą najwięcej głosów powinni być radnymi.
  Wówczas nie było by koalicji i innych grup wzajemnej asekuracji tylko rzeczowe i sensowne reprezentowanie stanowiska radnego a nie ugrupowania partyjnego.
  Powiem dosadnie. Partie i partyjniacy won z samorzadów.

 21. aga. Ty swoje a ja swoje. W powiecie rządzi starosta z PO Urmanowski z zastępcami Więsierskim z PiS i Szafranskim z PiS.Olszowy juz dawno by poleciał ale to jest układ polityczny. W Wołominie dwaj zastepcy jeden z PiS drugi Antczak był z PO. Podobnie dwaj zastepcy Żelezika z PO i PiS.

 22. Zychu jak zychu,przymierze,skw,wsi .sld,baju ,baju.Ale jak taki Józiu,Kaziu dali się wrobić w taki fasyfikat.A może zródłem i mianownikiem jest lista?

 23. JÓziu i Kaziu dali się namówić Jasiowi, który jest łańcuchowym pieskiem Pana Kazia.
  Kazio zaś potrzebuje papierek, którego burmistrz nie chce albo nie moze mu dać. Dlatego postanowił wziąć sprawy we własne rece.
  Wrazie się nie uda jemu to po drugiej turze pujdzie do zwycięzcy i powie że to dzięki jego poparciu uzyskał większość.

 24. bolek widać żeś bolek, a najlepiej jak byś poszedł a nie „pujdziesz”.

 25. WITAM !
  jest mi na prawdę obojętne kto będzie rządził Wołominem ale jedno jest pewne – NIE MIKULSKI !
  Mikulskiemu NIE ! ! ! ZMARNOWANE 12 lat! DAĆ szansę młodym !!! Gorzej już być nie może !
  Jego hasło wyborcze powinno być ?gloria victis bolszewikom!

  Starzy ludzie są niebezpieczni. Przyszłość jest im obojętna ! ! a mnie NIE !
  NO CO ON MOŻE takiego jeszcze zrobić ? czym zaskoczyć ?
  NIGDY WIĘCEJ MIKULSKIEGO !!! już wiemy na co go stać !
  TEMU PANU JUŻ DZIĘKUJEMY ! ! !
  Makabryczne korki do Warszawy ? 12 lat MIKULSKI szuka pomysłu na poprawę dojazdu ! Co to go interesuje ? on przecież w Wołominie pracuje !!! To najlepszy dowód na to , ze nie wie czego Wołominowi potrzeba ? drogi po pierwsze , po drugie i trzecie też !!! To my przeklinamy codziennie tę drogę przez mękę !

  – NIGDY WIĘCEJ MIKULSKIEGO !
  – TO NIE JEST DOŻYWOTNIE STANOWISKO !!!

  Wybory to koncert obietnic i życzeń .Z tej to wyjątkowej okazji również przesyłam szanownemu burmistrzowi gorące i szczere życzenia w imieniu niezadowolonych mieszkańców
  â?? negatywnej oceny wyborców! ! !
  â?? bezwzględnego końca kariery i zejścia ze sceny politycznej ! ! !
  â?? stania w wielogodzinnych korkach do Warszawy w drodze do i z nowej pracy !
  â?? zabawy z wnukami na podmokłych , ubłoconych placach zabaw ! ! !
  â?? korzystania z uroków bycia wołomińskim emerytem i stania jak słup na betonowym klepisku poszukując jakiejś ławeczki
  â?? skorzystania z wołomińskiej opieki zdrowotnej nie jako burmistrz tylko przeciętny obywatel

  Jak to w zwyczaju bywa do życzeń dołączam piosenkę zespołu ŁZY
  â?? wszelkie skojarzenia są przypadkowe i dotyczą fikcji â?? po prostu bardzo lubię tę piosenkę :

  To ja, Narcyz się nazywam,
  Przepraszam i dziękuję â?? ja tych słów nie używam,
  Jestem piękny i uroczy â?? popatrzycie w moje oczy,
  Jestem przecież najpiękniejszy, a na pewno najskromniejszy.

  Nie pozdrawiam,
  żegnam Pana Alicja

 26. Alicjo współczuje ci juz dziś samopoczucia jesli się okaze ze Mikulski jednak znowu wygra wybory. To bedzie twoja tragedia a cała twoja nienawiść obruci się przeciwko tobie. Zdystansuj się puki jeszcze czas.

 27. Do bolka

  Robisz okropne błędy ortograficzne – bardzo to razi i nie daje takiej ekspresji jaką chciałeś zapewne nadać temu wpisowi ….jedno zdanie i dwa byki !!! Pała bolek !!!

  Czy twoja głupota jest oznaką ciasnych butów czy ciasnego umysłu ?

  Jak Mikulski ma tak prymitywnych zwolenników – to o moje samopoczucie jestem spokojna ! :))

 28. Z tego co można tu przeczytac poza wieloma inwektywami wynika jasno że Zych podkradł nazwę wyborczą Mikulskiemu. Retoryka Zycha jest tu jasna i wyraźna , wskazuje że chce on za wszelką cene zaszkodzic Mikulskiemu i jego drużynie bo robi to w swoim stylu.
  Panie Zych nie udawaj Pan Alicji miej pan trochę honoru

Możliwość komentowania jest wyłączona.