Mamy Wołomin otrzymały Złoty Słonecznik

Fundacja Mamy Wołomin nagrodzona Złotym Słonecznikiem za najlepszą inicjatywę dla dzieci w kategorii Ruch w aglomeracji warszawskiej w roku 2013.

Miło nam poinformować, że w dn. 21.09.2013 Fundacja Mamy Wołomin otrzymała Statuetkę Złotych Słoneczników za zajęcia ?Pobawmy się razem? realizowane w ramach projektów ?Razem – integracja rodzin w powiecie wołomińskim?, dofinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie.

Konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci z terenu całej aglomeracji warszawskiej zorganizował ogólnopolski portal CzasDzieci.pl. ?Podstawowym założeniem konkursu było oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego?.

mamywolomin

Uczestnicy zajęć dla maluszków w wieku 0-3 lata o nazwie ?Pobawmy się razem? zgłosili je do konkursu, a jury uznało, że zasługujemy na nominację do nagrody. Naszymi konkurentami byli m.in. Centrum Edukacyjne IPN, Bemowskie Centrum Kultury, czy Fundacja RORO. Następnie wśród nominowanych 11 osobowe jury (m.in. prof. zw. dr hab. Jagoda Cieszyńska, dr Renata Pater, czy dr Joanna Olszewska-Gniadek) wyłoniło zwycięzców ? wybierając nasze zajęcia jako najlepsze w kategorii Ruch ? czyli zajęcia odpowiadające rozwijaniu inteligencji ruchowej najmłodszych. Sama nominacja była już dla nas wielkim wyróżnieniem. Zajęcia zostały docenione przez dzieci, rodziców i opiekunów. Nie przypuszczaliśmy jednak, że to my wygramy tak prestiżowy konkurs. W uzasadnieniu werdyktu usłyszeliśmy: ?Za zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, za możliwość kontaktu z innymi dziećmi i rodzicami, za dbałość o rozwój fizyczny i umysłowy już od niemowlaka oraz za ciągle nowe pomysły na kolejne ciekawe projekty?

Otrzymanie Statuetki Złotego Słonecznika to dla nas znak, że warto działać na rzecz rodzin z małymi dziećmi, że warto proponować rodzicom maluszków zajęcia rozwojowe i edukacyjne, a tym samym inwestować czas w rozwój najmłodszych. Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za oddane na nas głosy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych projektach i zajęciach organizowanych przez Fundację Mamy Wołomin.

Zarząd Fundacji „Mamy Wołomin”