Marcovia pnie się w tabeli

Trzy strzelone gole, zero straconych. Komplet punktów zostaje w Markach. W meczu na szczycie szóstej kolejki ligi okręgowej Marcovia pokonała przed własną publicznością Bug Wyszków 3:0. Dzięki zwycięstwu drużyna Konrada Kucharczyka awansowała na drugie miejsce w tabeli. Na prowadzeniu z taką samą liczbą punktów (15) znajduje się Dąb Wieliszew.

Początek meczu należał zdecydowanie do Marcovii, ale zawodnikom z Marek brakowało zimnej krwi w kluczowych momentach. Najbliższy wpisania się na listę strzelców był Bartłomiej Gołasiewicz. Piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Wcześniej do siatki trafił Dawid Duda, ale sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę i bramka nie została uznana. Po upływie 15 minut spotkanie nieco się wyrównało, choć poza jedną sytuacją goście nie zagrozili bramce Łukasza Bestrego.

W drugiej połowie Marcovia całkowicie zdominowała gości z Wyszkowa. Przewaga została udokumentowana bramką, którą w 68 minucie zdobył Kacper Piekarz. W 77 minucie wynik podwyższył powracający po kontuzji Marcin Rojek. Ten sam zawodnik został w 89 minucie sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Bartłomiej Gołasiewicz. Napastnik pozyskany z Hutnika Warszawa pewnym strzałem pokonał golkipera Bugu i ustalił tym samym wynik meczu na 3:0.

W najbliższą niedzielę Marcovia zmierzy się na wyjeździe z ostatnią w tabeli Wisłą Jabłonna. Początek spotkania o godz. 16:00.