Mareckie warsztaty dla rodziców

Anna_Szwed_1

Urząd Miasta Marki zorganizował bezpłatne warsztaty dla rodziców, podczas których rodzice uczniów wszystkich typów szkół, mogą sprawdzić swoje kompetencje wychowawcze.
Celem warsztatów jest pomoc rodzicom w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, podniesienie kompetencji wychowawczych, kształtowanie postaw i umiejętności w zakresie wychowania i adekwatnego reagowania na zachowania ryzykowne dzieci. Ważnym elementem warsztatów jest integracja rodziców i stworzenie im możliwości dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi rodzicami, mającymi podobne problemy.
Warsztaty są prowadzone w oparciu o dwa rekomendowane programy: „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”  i „Program Wsparcia Rodziny 10-14″ i obejmują m.in. problemy relacji i komunikacji między dzieckiem, a jego rodzicami, motywowanie dziecka do zmiany, radzenie sobie z emocjami, ustanawianie skutecznych zasad życia rodzinnego. W programie uwzględniono też omówienie postaw rodzicielskich i ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży oraz efektywnej, współpracy rodziców i szkoły.
Warsztaty prowadzi Anna Szwed, autorka praktycznego poradnika dla nauczycieli i rodziców „ABC wychowania”, trenerka i coach umiejętności wychowawczych, a zarazem nauczyciel dyplomowany i dyrektor placówki oświatowej. Zajęcia odbywają w poniedziałki w godz. 18.30-20.30, w sali terapeutycznej w świetlicy środowiskowej CHATA przy ul. Sportowej 3.
Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko rodzica oraz informację o wieku dziecka/dzieci należy przesłać do końca września na adres: tznwarszawa@wp.pl.Kontakt do trenerki, Anny Szwed: tel. 600 83 10 83

Na podstawie UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.