Mariusz Astasiewicz: Nieudany Sylwester? Możesz reklamować!

astasiewicz

Przyzwyczailiśmy się do reklamacji wobec nieudanych zakupów, gdy ujawnią się wady rzeczy, np. zakupionego prezentu. Wiadomym jest, że kupując bubel, możemy zgłosić niezgodność towaru z umową i dochodzić swoich roszczeń.
Ale pamiętajmy, że zorganizowana impreza sylwestrowa, to świadczona nam usługa, która podlega tym samym regułom. I jeśli nie będzie udana z winy organizatora, również możemy zgłosić reklamacje. Dlatego zamawiając bal na tę jedyną noc w roku zwracajmy uwagę na kilka szczegółów, o których przypomina często Prezes UOKiK.
Przede wszystkim zapoznajmy się z programem: jadłospisem, menu alkoholi, muzyką, czy orkiestra, czy DJ, pokazem sztucznych ogni, warunkami zakwaterowania i innymi przewidzianymi atrakcjami. Wobec niezapewnienia przez organizatora któregoś elementu nasze żądanie może sprowadzać się choćby do żądania obniżenia ceny.
Zwracajmy też uwagę na to, czy wykupując karnet na bal (czy hotel) płacimy zaliczkę, czy zadatek. Nabiera to znaczenia, gdy nie zostaje wykonana umowa. Gdy ty rezygnujesz po wpłacie zaliczki – spokojnie możesz oczekiwać zwrotu pieniędzy. Gdy wpłaciłeś jednak zadatek i wycofałeś się, organizator imprezy może go zatrzymać w takiej wysokości.  Natomiast, jeśli organizator imprezy (hotelarz) zrezygnuje –  to zaliczkę zwraca się Wam
w uiszczonej wysokości, a zadatek w wysokości podwójnej.
Nie zapominaj, że możesz również reklamować usługi towarzyszące tej ważnej nocy, chodzi o nieudaną wizytę u kosmetyczki, fryzjera, krawca, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi. Na początek warto umówić się dokładnie z wykonawcą, czego się oczekuje. Pamiętaj, że odstąpić od umowy można w sytuacji, gdy wada jest istotna.
Znasz z pewnością plansze w szatni, że za zagubienie lub zniszczenie garderoby szatnia nie ponosi odpowiedzialności. Oczywiście jest to niezgodne z prawem, odpowiedzialność przedsiębiorcy jest wówczas niezależna od tego, czy uiszczasz opłatę za szatnię, czy nie.
Liczę na to, że te porady pozostaną tylko na papierze, a Państwa zabawa zapewni niesamowite wrażenia. Korzystając z okazji dziękuję za kolejny rok z Państwem, życzę ciepłych i rodzinnych świąt oraz szampańskiej, sylwestrowej zabawy. Oby nie było trzeba sobie w ten czas zaprzątać głowy prawem. Pozdrawiam!

radca prawny
Mariusz Astasiewicz

Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Powstańców 47 lok. 16,
05-091 Ząbki
tel. 694 315 734

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.