Mariusz Gazda: – Dlaczego SKOK?

Październik miesiącem oszczędzania

?sierpień miesiącem trzeźwości, wrzesień miesiącem pamięci narodowej, październik miesiącem oszczędzania, listopad? itd., każdy z miesięcy jest u nas do czegoś przeznaczony, ale nie znaczy to, że tylko we wrześniu pamiętamy o naszej historii, a tylko w październiku oszczędzamy. W tych miesiącach więcej o tym mówimy, przypominamy, promujemy pewne zachowania. Mamy październik, wypada więc powiedzieć coś o oszczędzaniu. Wszyscy wiemy, że oszczędzać trzeba: na trudne czasy, na starość, dla dzieci, na zakup wymarzonego przedmiotu, na wszelki wypadek?. Oszczędzamy gdy więcej zarabiamy niż wydajemy, ale nie zawsze dzieje się to bez wyrzeczeń, bez ograniczania bieżącej konsumpcji na rzecz przyszłych możliwości, podniesienia poziomu życia w przyszłości. Skoro już wiemy, że warto jest oszczędzać i mamy cel, to musimy wybrać formę oszczędzania, zdecydować gdzie ulokujemy nasze nadwyżki gotówki. Reklamy kuszą nas wielkimi zyskami, ale nie mówią nic o ryzyku, o zmieniającej się koniunkturze. Nie każdy może zamrozić środki na długie okresy i nie każdy przygotowany jest do ciągłego śledzenia tak bardzo zmiennych rynków kapitałowych. W takim przypadku jeżeli wyrośliśmy już z okresu skarbonek i nie chowamy w pieniędzy skarpecie , bo wiemy, że się to nie opłaca, to najpewniejszą i najbezpieczniejszą formą oszczędzania jest lokata bankowa. Na lokacie bankowej możemy wybrać okres na jaki chcemy zamrozić środki, sposób kapitalizacji odsetek, zmienne lub stałe oprocentowanie. W momencie założenia lokaty wiemy ile zarobimy po okresie umownym, czyli po okresie na jaki zdeponowaliśmy nasze pieniądze.

W Polsce oprócz banków na podobnych zasadach ale na lepszych warunkach depozyty można składać w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych czyli popularnych SKOK-ach. W przypadku naszej najbliższej okolicy jest to wołomiński SKOK posiadający swoje oddziały w Wołominie, Radzyminie, Tłuszczu, Kobyłce, Zielonce i Ząbkach. Oprocentowanie lokat oferowanych przez wołomiński SKOK sięga 7,5 % w skali roku, a oprocentowanie kont osobistych z możliwością wypłaty środków na każde żądanie 5,55%. Za prowadzenie kont osobistych Skok nie pobiera żadnych opłat, a nasze rachunki możemy opłacić bez prowizji jeżeli złożymy zlecenia stałe.

Myślę, że powinniście Państwo sprawdzić to co powyżej napisałem i zapytać o ofertę oszczędzania w najbliższej placówce wołomińskiego SKOK-u.

Życzę Państwu aby świadomy wybór przyniósł godziwy zysk-szansę na lepsze jutro.