Marki – mobilna pracownia mammograficzna przy MCER

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1953 roku.

Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała 24 sierpnia od 9.00 do 15.00 na dziedzińcu MCER (Wspólna 40-42).

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz  w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Zapraszamy – zachęcają organizatorzy

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Marcovia wróciła na czwartoligowe boiska

Marki – Marcovia wróciła na czwartoligowe boiska

W ubiegła sobotę występująca w Decathlon IV lidze Marcovia Marki zainaugurowała rundę wiosenną wyjazdowym meczem przeciwko Victorii Sulejówek. Rywale mareckiej drużyny spędzili zimę [...]
0 komentarzy
Marki - Czas na Nas 2026

Marki – Czas na Nas 2026

W Markach znów zabrzmią: emocje, wspomnienia i twórcza energia. Powraca festiwal „Czas na Nas” – wydarzenie, które udowadnia, że pasja do sztuki nie [...]
0 komentarzy
Marki - Rozstrzygnięcia zapadną we Wrocławiu

Marki – Rozstrzygnięcia zapadną we Wrocławiu

Dużo emocji i świetnej sportowej atmosfery – tak wyglądała druga runda Mistrzostw Polski Seniorów w korfballu! Zawody rozegrane zostały w ubiegły weekend w [...]
0 komentarzy
Marki - Modyfikacja tras dwóch linii L

Marki – Modyfikacja tras dwóch linii L

W związku z remontem ulicy Fabrycznej przy skrzyżowaniu z Aleją Piłsudskiego  od dnia 18 marca 2026 r. (środa) od początku kursowania linii dziennych [...]
0 komentarzy
Marki - Charytatywny Kiermasz Wielkanocny - wesprzyjmy dwie Agaty w walce z rakiem

Marki – Charytatywny Kiermasz Wielkanocny – wesprzyjmy dwie Agaty w walce z rakiem

W najbliższą sobotę (21 marca) zaprasza Was szkoła podstawowa nr 5 w Markach. W jej murach odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny. Zwracamy się [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.