Marki – VII Mikołajkowy Turniej Halowy

Marki - VII Mikołajkowy Turniej Halowy

Zwycięzcą VII Mikołajkowego Turnieju Halowego Ekodom CUP w Markach pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha został In Plus, który w wielkim finale pokonał 3:0 Legionovię Legionowo. W meczu o trzecie miejsce Magsta Garwolin pokonała zeszłorocznego triumfatora – Zakład Pogrzebowy Tanatos.

Dwudniowe zmagania przyciągnęły do hali Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego 39 drużyn. Wprawdzie do rywalizacji zgłosił się komplet 40 zespołów, ale niestety w ostatniej chwili z walki wycofała się „Pogoń za chlebem”.

Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowiły drużyny z Marek. Oprócz nich na parkiecie mogliśmy podziwiać także grę m.in. drużyn z Warszawy, Garwolina, Ostrołęki, Ożarowa Mazowieckiego, Kobyłki, Ząbek, Radzymina, Dobczyna i Grodziska Mazowieckiego.

Już pierwsza faza grupowa przyniosła spore niespodzianki. Na tym etapie z turniejem pożegnali się bowiem ubiegłoroczni srebrni medaliści – zawodnicy „W korkach na hali”. Z grupy nie wyszły również takie zespoły jak Florian Warszawa, Warszawska Ferajna, Kasbud Development, BUD-MAR i Młoda Marcovia, która w ubiegłym roku pod inną nazwą spisała się nadzwyczaj dobrze.

Po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach do ćwierćfinału awansowały drużyny – Zakład Pogrzebowy Tanatos, AutoDelux Kobyłka, Fire Team, In Plus, Magsta Garwolin, Legionovia Legionowo, Los Targówkejros i Madziar Nieporęt.

Stawką kolejnych spotkań była już strefa medalowa, w której oprócz ubiegłorocznych zwycięzców zagrali także zawodnicy In Plusu, Magsty Garwolin i Legionovii Legionowo. In Plus gładko rozprawił się z dotychczas najlepiej grającą drużyną z Garwolina a Legionovia po walce okazała się minimalnie lepsza od Zakładu Pogrzebowego Tanatos.

W tzw. „małym finale” naprzeciw siebie stanęli gracze Magsty i Tanatos. Ostatecznie po 10 minutach gry brązowe medale powędrowały do Garwolina. Złoto z kolei padło łupem In Plusu, który potwierdził wysoką formę pokonując 3:0 Legionovię.

MVP turnieju wybrano zawodnika zwycięzców – Krystiana Mianowicza. Najlepszym bramkarzem okazał się jego kolega z drużyny – Piotr Koza. Królem strzelców został natomiast Krystian Przyborowski z Zakładu Pogrzebowego Tanatos.

Wyróżnienia otrzymali także Jan Foryś (Legionovia), Jan Skotnicki (In Plus), Bartłomiej Sitarek (Magsta Garwolin) i Rafał Barzyc (In Plus).

Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta.

Marcin Boczoń

Więcej informacji z Marek

Trasa Mostu Północnego w Markach

Trasa Mostu Północnego w Markach

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego odbędzie się 21 lutego 2024 roku o godz. 17 00 i będzie prowadzona w formie on-line [...]
0 komentarzy
Marki - zmiany godzin pracy Urzędu Stanu Cywilnego

Marki – zmiany godzin pracy Urzędu Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego w UM Marki, 21 lutego (środa) będzie czynny tylko do godz.16.00; 23 lutego (piątek) w godzinach 8.00 – 12.00.   [...]
0 komentarzy
Marki - ruszyły zapisy na Bieg Tropem Wilczym

Marki – ruszyły zapisy na Bieg Tropem Wilczym

12 edycja ogólnopolskich biegów Tropem Wilczym, organizowanego w celu upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych zaplanowana została na 03 marca 2024 roku. Biegacze wystartują spod remizy Ochotniczej [...]
0 komentarzy
Zostaw 1,5 procent podatku w Markach

Zostaw 1,5 procent podatku w Markach

Jak co roku, UM Marki zachęca  do przekazania podczas rozliczania podatku dochodowego 1,5 procenta podatku na rzecz mareckich organizacji pozarządowych. Każda złotówka przekazana [...]
0 komentarzy
To już 9. edycja konkursu "Kobieta z Marką".

To już 9. edycja konkursu „Kobieta z Marką”.

Konsultacje społeczne w sprawie przyznania dodatkowego wyróżnienia „Nagroda Mieszkańców” w konkursie „KOBIETA Z MARKĄ 2024”. Do 12 lutego przyjmowane były zgłoszenia kandydatek od [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.