Marki – zakończył się II Memoriał Bożeny Markiewicz

Marki - zakończył się II Memoriał Bożeny Markiewicz

Przez trzy dni 12 drużyn i blisko 200 zawodniczek rywalizowało o puchar Burmistrza Miasta Marki. Łącznie rozegrano 36 spotkań. To była ogromna ilość emocji, walki i zaangażowania. Mecze w większości były bardzo emocjonujące i wyrównane.

Naszym celem, od pierwszej edycji Memoriału było godne uczczenie pamięci wybitnej reprezentantki polski, mieszkanki naszego miasta, Pani Bożeny Markiewicz. Czy można wyobrazić sobie bardziej odpowiednią formę niż turniej w którym bierze udział prawie 200 zawodniczek z całej Polski? Myślę że śmiało możemy uznać zakończony właśnie Memoriał za organizacyjny sukces. Oczywiście nie było by tego bez armii ludzi którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy. Specjalne podziękowania składamy również dla Burmistrza Miasta Marki, Pana Jacka Orycha za objęcie honorowym patronatem naszego Memoriału. Pięknie dziękujemy!
W tym roku sukces organizacyjny poszedł w parze z sukcesem sportowym!!! Nasze zawodniczki zaprezentowały się z kapitalnej strony. Podopieczne trenerki Darii Giery w rozgrywkach grupowych wygrały cztery spotkania i poniosły jedną, minimalną porażkę. To pozwoliło im awansować do niedzielnego finału z pierwszego miejsca w grupie. Tam czekała już Kadra Województwa Mazowieckiego, czyli jedyna niepokonana drużyna w turnieju. Nasze dziewczyny walczyły bardzo dzielnie, jednak to było za mało na świetnie dysponowane kadrowiczki. Ostatecznie nasze dziewczyny wywalczyły srebrne medale. WIELKIE BRAWA! Pełni pozytywnych emocji, już planujemy kolejną edycję. Do zobaczenia za rok! – informują organizatorzy

Swoją obecnością na III memoriale znanej markowianki zaszczyciły nas w tym roku drużyny:
UKS Olimpia Końskie
KPR ROKiS Radzymin
MKS Lublin
MKS Lublin II
UKS SMS Wybicki Kielce
UKS Jaćwingowie Gołdap
Korona Handball Kielce
UKS Dwójka Małkinia Górna
Kadra Województwa Świętokrzyskiego
Victoria Piaseczno
Kadra Województwa Mazowieckiego
MKS Marcovia Marki Piłka Ręczna

Klasyfikacja końcowa:
1. Kadra Mazowsza
2. MKS MARCOVIA MARKI
3. Victoria Piaseczno
4. Kadra Województwa Świętokrzyskiego
5. MKS LUBLIN
6. UKS DWÓJKA MAŁKINIA
7. KORONA HANDBALL KIELCE
8. UKS JAĆWINGOWIE GOLDAP
9. UKS SMS WYBICKI KIELCE
10. MKS LUBLIN II
11 ROKIS RADZYMIN
12. UKS OLIMPIA KOŃSKIE

MVP TURNIEJU – WERONIKA BLISZCZYK (MAZOWSZE)
BRAMKARKA – SANDRA WOLSZCZAK (PIASECZNO)
KRÓLOWA STRZELCZYŃ – MARTA PISKORSKA (MARCOVIA)

Więcej informacji z Marek

Marki - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i [...]
0 komentarzy
Fundacja Ars Docendi z dofinansowaniem dla KGW i OSP. Możliwe wsparcie wyjazdów integracyjnych

250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej

Marki otrzymają 250 tys. zł dofinansowania z programu „Mazowsze dla sportu” na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. [...]
0 komentarzy
Marki - Akcja sterylizacja 2026

Marki – Akcja sterylizacja 2026

Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie [...]
0 komentarzy
Marki - ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Ruszyły dwie ważne rekrutacje, ogłoszono konkursy na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 Bajkowy Świat oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. [...]
0 komentarzy
Marki - Uwaga! Wymiana wodomierzy!

Marki – Wymiana wodomierzy

Rozpoczęła się wymiana wodomierz.  Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.