Marki – Zwycięstwo i porażka

Marki - Zwycięstwo i porażka

W ostatnim czasie Marcovia rozegrała dwa ligowe spotkania, w których najpierw pokonała Wilgę Garwolin, a następnie uległa Mazurowi Karczew.

Pierwsza połowa domowego spotkania z Wilgą Garwolin należała, co podkreślił na pomeczowej konferencji trener Michał Szulkowski, zdecydowanie do gości. Marcovia mogła zawdzięczać bezbramkowy wynik wszystkim dobrej dyspozycji Wojciecha Lisaka, który rozpoczął rywalizację w pierwszej jedenastce kosztem Kamila Cholewy.

Zdecydowanie lepiej nasz zespół wyglądał w drugiej odsłonie. Wówczas goście z Garwolina niewiele byli w stanie zdziałać narażając się raz za razem na groźne sytuacje ze strony podopiecznych trenerów Szulkowskiego i Osolińskiego. Niestety ponownie szwankowała skuteczność. Okazji do objęcia prowadzenia było bowiem bardzo dużo, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. Szansę na wpisanie się do meczowego protokołu mieli Marcin Rojek, dwukrotnie Maciej Machalski, Jakub Wimmer i Filip Bućko. Niemoc strzelecka trwała aż do 75 minuty. Wówczas zagranie Jakuba Wimmera z zimną krwią wykorzystał Krystian Przyborowski. Pięć minut później było już 2:0. Zapoczątkowaną przez Michała Wołosa i Karola Bieniasa akcję skutecznie wykończył Michał Bondara. Radość z dwubramkowego prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo. W 83 minucie po zamieszaniu w polu karnym goście zdobyli bowiem kontaktową bramkę, która sprawiła, że końcowe minuty trzymały w dużym napięciu. Na szczęście Marcovia dowiozła przewagę do końcowego gwizdka i mogła cieszyć się z pierwszych punktów w sezonie 2025/2026.

Najlepszym zawodnikiem Marcovii został Michał Boczoń, który otrzymał pamiątkowy puchar oraz voucher do wykorzystania w Lynx Barber Shop.

Marcovia Marki – Wilga Garwolin 2:1 (0:0)

Bramki: 75′ Krystian Przyborowski, 80′ Michał Bondara

Żółte kartki: Kania, Bondara, Przyborowski, Wimmer

Skład Marcovii: Wojciech Lisak – Emil Kania, Erwin Nowik (80′ Paweł Żmuda), Michał Boczoń, Kacper Barański (76′ Michał Wołos), Eryk Agnyziak (46′ Marcin Rojek), Michał Durajczyk (62′ Jakub Wimmer), Maciej Machalski (C) (68′ Karol Bienias), Filip Bućko, Krystian Przyborowski, Jakub Kolo (68′ Michał Bondara)

W kolejnym meczu nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Mazurem Karczew. Niestety mimo prowadzenia Marcovia musiała ostatecznie uznać wyższość gospodarzy. Spotkanie zakończyło się bowiem  zwycięstwem Mazura 2:1 (0:1). Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył w 19 minucie Marcin Rojek.

Mazur Karczew – Marcovia Marki 2:1 (0:1)

Bramka: 19′ Marcin Rojek

Żółte kartki: Boczoń, Bondara

Skład Marcovii: Wojciech Lisak – Emil Kania, Erwin Nowik, Michał Boczoń, Kacper Barański (73′ Paweł Żmuda), Marcin Rojek (60′ Eryk Agnyziak), Michał Durajczyk (46′ Jakub Wimmer), Maciej Machalski (C) (82′ Kamil Żmuda), Krystian Przyborowski (69′ Karol Bienias), Filip Bućko (86′ Szymon Rusin), Jakub Kolo (60′ Michał Bondara)

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński (trener analityk), Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)

Po pięciu meczach rundy jesiennej Marcovia ma na koncie trzy punkty (jedno zwycięstwo i cztery porażki). 6 września (sobota) zagra u siebie z Hutnikiem Warszawa, wiceliderem tabeli. relacjonuje Marcin Boczoń

Więcej informacji z Marek

Wołomin - Zmiany w kursowaniu linii L40 od 18 marca

Zmiany w kursowaniu linii L40 od 18 marca

W związku z zamknięciem ul. Fabrycznej w Markach, od 18 marca 2026 r. do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowej L40. [...]
0 komentarzy
Marki - Zmiany w organizacji zajęć Pilates&Joga na krześle

Marki – Zmiany w organizacji zajęć Pilates&Joga na krześle

Wsłuchując się w uwagi uczestników dotyczące organizacji zajęć Pilates & Joga na krześle realizowanych w ramach Aktywnego Seniora, wprowadzamy zmiany, które umożliwią udział [...]
0 komentarzy
Marki - Duże elektroodpady odbierane bezpłatnie

Marki – Duże elektroodpady odbierane bezpłatnie

Jeśli masz w domu duży, zużyty sprzęt RTV lub AGD może być on odebrany bezpłatnie. Od kilku lat Urząd Miasta Marki współpracuje ze [...]
0 komentarzy
Marki - 1 kwietnia ruszy miejski program dotacji

Marki – 1 kwietnia ruszy miejski program dotacji

Mieszkasz w Markach? Chcesz wymienić kopciucha i zyskać miejską dotację? Taką możliwość daje coroczny program naszego miasta, którego celem jest zmniejszanie niskiej emisji, [...]
0 komentarzy

Marki – Otulić Siebie – spotkanie dla kobiet

Fundacja Kobiety Jutra zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Otulić Siebie”, które odbędzie się 13 marca w Markach. Spotkanie skierowane jest do wszystkich [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.