Mazowiecka Wicekurator Oświaty z wizytą w Radzyminie

Szkoła Podstawowa Specjalna im. Marii Konopnickiej w Radzyminie gościła w poniedziałek 17 lutego Mazowiecką Wicekurator Oświaty Panią Dorotę Skrzypek, która uczestniczyła w zajęciach w ramach odbywającej się akcji ?Zima z Uśmiechem 2020?.

W spotkaniu uczestniczyli równie wicestarosta wołomiński Robert Szydlik, członek zarządu Powiatu Paweł Dąbrowski, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Piotr Borczyński, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak oraz wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agata Żędzian. Uczniowie zaprosili gości do wspólnych ćwiczeń ruchowych oraz warsztatów DIY, w trakcie których każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać mydełko zapachowe. Na zakończenie spotkania, wszystkie dzieci otrzymały z rąk Pani kurator zestawy upominkowe.

?Zima z Uśmiechem 2020? to cykl zajęć profilaktycznych i kulturalno-sportowych dla uczniów szkół specjalnych, które po raz pierwszy zostały zorganizowane przez Powiat Wołomiński właśnie w tym roku. – Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie, chcemy aby ten program już na stałe wpisał się w ofertę naszych szkół ? mówi wicestarosta Robert Szydlik. W ramach zajęć dzieci uczestniczą m.in. w grach i zabawach integracyjnych, warsztatach terapeutycznych, wycieczkach m.in. na Stadion Narodowy, na Zamek Królewski i na Stare Miasto w Warszawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.