Medalowe miejsca zawodników Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki

Zawodnicy Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki po raz kolejny zaprezentowali doskonałą formę i zajęli medalowe miejsca podczas Pucharu Polski Taekwondo, który odbył się w dniach od 18 do 19 listopada 2017 r. w Opolu.

W zawodach wzięło udział 520 zawodników oraz 26 ekip, w tym 3 zagraniczne. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników z Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki.
Pierwszego dnia zawodów, w szranki stanęli przedstawiciele kategorii młodszych. Wśród zawodników Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki wyróżnili się Oliwia Winiarek, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii semi cotact, Julka Jabłońska, zajmując trzecią pozycję walce Soft stick i Michał Zdziarski, który wywalczył drugie miejsce w walce Soft stick. Zaledwie ośmioletni Michał Zdziarski, mając w swojej kategorii 26 zawodników, udowodnił, że ciężką pracą można osiągnąć wielki sukces w bardzo młodym wieku. Doświadczenie na tak dużym turnieju zdobyli również: Maja Winiarek, Maja Soczuk, Ania Dudek oraz Franciszek Kamiński.

Niezwykle owocny w sukcesy, był dla  zawodników z Wołomina drugi dzień turnieju. Wiktoria Banaszek zdobyła Puchar Polski w Semi Contact, w swojej kategorii juniorów oraz w kategorii seniorów, trzecie miejsce w Light Contact oraz trzecie miejsce w Grand Chempion (kategoria open). Występująca w barwach Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki zawodniczka starła się z dwoma innymi posiadaczami czarnego pasa.

Po dłuższej przerwie na matę powrócił Damian Gębal, który pokazał klasę w kategorii senior w Light Contact, zdobywając trzecie miejsce. Również pozostali zawodnicy nie mogli narzekać na brak sukcesów: Agnieszka Smolak zajęła trzecie miejsce w kategorii senior w Light Contact, a Filip Szymaszczyk uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii senior w Semi Contact

Po stoczeniu dobrych walki niestety nie udało się przejść do finałów w swoich kategoriach Monice Banaszek oraz Oli Dejer. Bez wątpienia jednak wykazały się one wielkim hartem ducha i zdobyły doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości.

Już niebawem, w lutym 2018 r., odbędzie się w Wołominie, turniej o równie wysokiej randze i znaczeniu.