Memoriał Jerzego Turka

Koło wędkarskie PZW 29 w Kobyłce postanowiło uczcić pamięć zmarłego aktora Jerzego Turka, mieszkańca Kobyłki, organizując na stawach w Ossowie I Memoriał im. Jerzego Turka.

Impreza odbyła się dzięki inicjatywie zarządu kobyłkowskiego Koła wędkarskiego, władz Kobyłki oraz prezesa Koła Krzysztofa Skrzypkowskiego. Gdy padł taki pomysł z zwrócono się z nim do rodziny zmarłego, która entuzjastycznie przyjęła propozycję. Do walki o puchar stanęło ok. 60 osób, chętnych do wzięcia udziału w zawodach było wielu, niestety nie wszyscy mogli startować ze względu na małe rozmiary stawu.

I Memoriał im. Jerzego Turka zyskał aprobatę władz Kobyłki, która była jednym z wielu sponsorów. O godzinie 7 rano, odbyło się złożenie wieńców na grobie aktora. Po tym wszyscy udali się na miejsce gdzie walczyli o puchar.

Zawody zostały oficjalnie otwarte przez burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego. Aktor Andrzej Kopiczyński znany z filmu Jerzego Gruzy „Czterdziestolatek”, przypomniał o tym jakim człowiekiem był jego zmarły kolega.

Jerzy Turek do wielu lat należał do Koła w Kobyłce i bardzo lubił wędkować stąd też pomysł o zorganizowaniu zawodów.

Po oficjalnej części nastąpiło losowanie stanowisk i hasło: „wędkarze można nęcić”. Walka była zacięta, każda z osób chciała zająć miejsce na podium. Wśród wędkarzy był też znany aktor Andrzej Grabarczyk, który w skupieniu obserwował spławik. Udało mu się złowić 0,80 kg ryb. Na najwyższym stopniu podium stanął: Grzegorz Kowalczyk, tuż za nim był Adam Brzeziński i Edmund Gutkiewicz.

Jeden ze sponsorów Roman Runo, przyjaciel Jerzego Turka mieszkający w Kanadzie ufundował puchar dla wędkarza, który złowi największy okaz. To właśnie do Romana Runo, Jerzy Turek jeździł na amerykańskie szczupaki. Trofeum zdobył Krzysztof Szczygliński za karpia o wadze 3 680 g.