Miód – antidotum na kaszel i przeziębienie

Honey in a glass jar on a textile background. Closeup.

Miód jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi lekarstw, a występujące w nim witaminy należą do najlepiej przyswajanych przez człowieka. Ma silne właściwości antybakteryjne, wzmacnia serce oraz przyśpiesza regenerację organizmu po wyczerpujących chorobach i dużym wysiłku fizycznym. Pomaga także pozbyć nieprzyjemnych skutków nadmiernego spożyciu alkoholu. Po zakończonej imprezie, przed położeniem się spać warto zjeść 2-3 łyżki stołowe miodu. Jeśli jednak tego nie zrobiliście to następnego dnia możecie rozpuścić 2 łyżki stołowe miodu w szklance letniej wody i … wypić. Taki napój można wzbogacić dodając łyżkę soku z cytryny.
Również cynamon od wieków był stosowany jako roślina lecznicza w przypadku przeziębienia. Połączenie miodu i cynamonu stanowi skuteczne antidotum w przypadku wielu chorób, w tym bardzo smaczny środek na kaszel, bóle zatok i przeziębienia., które przy obecnej zmiennej pogodzie mogą nam skutecznie zepsuć wymarzony urlop.

Składniki

  • 1 łyżka stołowa miodu wielokwiatowego, lipowego lub akacjowego
  • 1/4 łyżeczki cynamonu w proszku

Przygotowanie i stosowanie
Składniki wymieszać ze sobą i przyjmować 1 do 2 razy dziennie przez 3 dni
Taką mieszanką dość często słodzę kawę, ale wówczas nie ma ona już swoich leczniczych właściwości, ponieważ niszczy je temperatura.

W aptekach są również dostępne gotowe preparaty na bazie naturalnego miodu. Należy do nich m.in. syrop Miodulin C, który zawiera także propolis, glukozę, olejek eukaliptusowy, ekstrakt alkoholowy z kwiatów bzu czarnego, olejek z limonki i mentol.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.