Mistrzowie Polski w nowej hali sportowej w Kobyłce

? Nowoczesna hala sportowa w Kobyłce wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i marzeniom wszystkich mieszkańców naszego Miasta. Zapraszam serdecznie na turniej siatkarski otwarcia, który odbędzie się w dniach 16-18 września ? mówi Robert Roguski, burmistrz Kobyłki.Kobyłka ma na swoim terenie trzy Zespoły Szkół. Najstarsza – ?jedynka? doczekała się dwóch sal sportowych, choć może nie największych ? ale dających możliwość prowadzenia zajęć sportowych równolegle dla kilku grup w dość dobrych warunkach. Jak do tej pory największą salę posiadała kobyłkowska ?dwójka? w pewnym momencie i ona tak jakby skurczyła się. Przez wiele lat trwała dyskusja o dużym obiekcie sportowym na potrzebny Zespołu Szkół nr 3, który co prawda posiadał własną salę, ale od dawna przestała ona zaspokajać potrzeby rozwijającej się liczebnie placówki. Priorytetem przez wiele lat była jednak kanalizacja i wodociągi.

kobylka-hala

Dziś władze miasta mogą chyba z dumą powiedzieć ?Mamy to?. 1 września uczniowie kobyłkowskiej ?Trójki? mogli podziwiać nowoczesną halę o której wcześniejsze roczniki mogły tylko nieśmiało pomarzyć.  ? Osobiście bardzo się cieszę, że już od 1 września młodzież, może korzystać z tej nowoczesnej hali w naszej ?Trójce? – mówi Robert Roguski, burmistrz Kobyłki a kontynuując swoją wypowiedź dodaje: – Korzystając z okazji bardzo serdecznie zapraszam na turniej siatkarski otwarcia, który odbędzie się w dniach 16-18 września.
O Budowie samej hali jak i rozbudowie szkoły wielokrotnie rozmawiałam zarówno z burmistrzem Roguskim, jego zastępcą Piotrem Grubkiem jak i wieloletnim dyrektorem szkoły Tomaszem Szturo. Ze strony burmistrza słyszałam wiele razy, że chciałby, aby inwestycja, która w końcu w tym miejscu powstanie była na miarę potrzeb i oczekiwań mieszkańców. I tak stało. Zadowolenia z oddanego do użytku obiektu nie kryje równie przewodnicząca Rady Ewa Jaźwińska: – Oddanie do użytku takiej hali sportowej jest bez wątpienia sukcesem wszystkich: od pomysłodawców, wykonawców po mieszkańców, dla których jest ona przeznaczona. To obiekt   z którego będą mogły korzystać dzieci, młodzież i mieszkańcy. Inicjatywa budowy hali rodziła się w bólach ze względu na obciążenie budżetu, ale determinacja była ogromna. Rada Miasta podjęła ryzyko i zdecydowała  aby środki na budowę tego obiektu zabezpieczyć w budżecie Miasta. Dziś wiadomo, że warto było.
Obiekt jest reprezentacyjny nie tylko dla Kobyłki ale i dla całego Powiatu. Jest bezprecedensowym przykładem inwestycji XXI wieku jakiej jeszcze w Kobyłce nie mieliśmy. Ścianka wspinaczkowa jest najwyższą po stronie prawobrzeżnej Warszawy i myślę, że przyciągnie wielu żądnych wrażeń, chętnych do wspinania. Pełnowymiarowa hala sportowa może stać się areną wielu zawodów sportowych o randze mistrzowskiej, czego jak dotąd nam brakowało. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała nie tylko piękną halę sportowo widowiskową i  jej zaplecze ale również piękne sale lekcyjne, w których będą się uczyły dzieci z ZSP nr 3 w Kobyłce ? stwierdziła przewodnicząca.  Na budowę hali sportowej z częścią dydaktyczną przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 przy ulicy ks. Marcina Załuskiego 57 w Kobyłce umowa została podpisana 25 czerwca 2014 r. Koszt budowy obiektu to ok. 13 000 000,00 zł brutto
Gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Minister Sportu i Turystyki) w wysokości 2 000 000,00 zł
Wymiary areny ze strefami bezpieczeństwa to 44,20 m x 22,20 m w świetle ścian. Wysokość wewnętrzna hali sportowej wynosi 12,50 m.
Powierzchnia użytkowa budynku to 3 388,77m?

Opracowała
 Teresa Urbanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.