?Młodzi u bram kariery? u Artura Świerżewskiego

Już od 27 listopada br. w każdą ostatnią niedzielę miesiąca  na scenie ?U Artura? w Zielonce przy ul Poniatowskiego 62 odbywać się będą niezwykłe recitale, których bohaterami będą młodzi, utalentowani artyści. Pomysłodawcą i prowadzącym tych wydarzeń będzie oczywiście Marek Wysocki, aktor, reżyser, animator wielu nowych, czasem zaskakujących, wydarzeń kulturalnych na terenie naszego powiatu. Przypomnijmy: Teatr Equus, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Międzywojennej im. Wiery Gran ?Orchidea?, audioteka ?Ocalić Perły tej Ziemi? czy Festiwal Piosenki Musicalowej im. George?a Gershwina

? Stworzył Pan już tyle wydarzeń, dokąd Pan tak gna?
? Taki byłem przez całe życie. Zawsze interesowały mnie przedsięwzięcia, których nikt jeszcze nie wymyślił. To mnie napędza, daje siłę, a jak okażą się sukcesem przynoszą ogromną satysfakcję. Tak było z Teatrem Equus, gdzie miały miejsce wydarzenia przyciągające rzesze publiczności: spektakle dyplomowe studentów Wydziału Aktorskiego, koncert poświęcony Ojcu Świętemu pt ?Apostoł Pokoju?, benefisy gwiazd polskiej piosenki pt ?Gwiazdy, które pamiętamy?, czy wybory regionalne konkursów ?Miss Polski?, ?Queen of Poland?, czy ?Foto Models Poland?. Niestety teatr już nie istnieje, a nasze drogi się rozeszły. Niezrozumiałe dla mnie jest również to, że władze Wołomina nie kontynuują już Festiwalu ?Orchidea?, który na Plac 3 maja przyciągał tłumy i był szlachetną wizytówką tego miasta. Niedawno wraz z Arturem Świerżewskim wpadliśmy na pomysł zaprezentowania publiczności wschodzących talentów polskiej estrady. Przez wiele lat byłem dziekanem wydziału aktorskiego, reżyserowałem wiele imprez i festiwali z udziałem młodych, wspaniałych artystów, dlatego wiem jak trudno im się przebić  i wypłynąć na szersze wody. Cykl programów, które odbywać się będą u Artura Świerżewskiego ma na celu dodanie im sił i wiary w siebie. Często się zdarza, że niektórzy świetni, utalentowani studenci szkół aktorskich odchodzą z zawodu, bo nie mają siły walczyć z show biznesem, a przez to chowają swój talent do szuflady. Pragnę zaprezentować publiczności prawdziwe perły muzyki estradowej takie jak Aurela Krząkała, Michał Kaczmarek ? zwycięzca ostatniej edycji Festiwalu Piosenki Musicalowej im. G. Gershwina, Monikę Zenel, Izabelę Markiewicz, czy rewelacyjną Agnieszkę Mrozińską. Jestem przekonany, że nasza publiczność doda im sił a przy tym sama przeżyje dużo wzruszeń artystycznych. Dajmy szansę tym, którzy zaczynają swoją przygodę. Stąd wziął się pomysł aby stworzyć program ?Młodzi u bram kariery?, na który zapraszani będą m.in. menadżerowie i osoby decyzyjne w kwestiach polskiego show biznessu.
? Kto wystąpi jako pierwszy?
? 27 listopada o g. 16.00 na scenie u Artura Świerżewskiego pojawi się piękna, niezwykle utalentowana Aurelia Krząkała – laureatka wielu festiwali w kraju  i za granicą. Aurelia zdobyła III miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej  im. George?a Geshwina w podwarszawskich Ząbkach, a w swoim repertuarze posiada wiele znakomitych piosenek, które warto zaprezentować naszej publiczności.
? Czy cykl tych programów to początek kolejnego Festiwalu?
? Nie wiem, zobaczymy, za wcześnie o tym mówić. Na razie jest to na pewno okazja do wielu wzruszeń i przeżyć artystycznych.

Rozmawiała:
Teresa Urbanowska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.