28 października 2021 r. odbyło się ostatnie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki IV kadencji. Małgorzata Zyśk, burmistrz Miasta Ząbki, Waldemar Stachera, przewodniczący Rady Miasta Ząbki, Marcin Kubicki, koordynator główny Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki podziękowali zaangażowanym za pracę na rzecz rozwoju samorządności i wkład w działania społeczne.
Dnia 31 lipca 2017 r. Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki (MRM Ząbki). Na podstawie podjętej uchwały na 18 października 2017 roku zostały zwołane pierwsze w historii miasta Ząbki wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.
Skład Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki liczy sobie 21 członków. Spośród uczniów ząbkowskich szkół wybieranych jest 15 radnych. Pozostałe 6 mandatów zarezerwowane jest dla uczniów innych szkół mieszkających w Ząbkach.
Do zadań Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki nalezą:
– promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego wśród młodzieży;
– upowszechnianie zasad działania samorządu terytorialnego wśród młodzieży;
– integrowanie i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie Miasta;
– podejmowanie działań na rzecz zaspakajania potrzeb i oczekiwań młodych mieszkańców;
– wspieranie działalności wolontariackiej i charytatywnej młodzieży Miasta.
Więcej informacji z Ząbek
Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki
Ząbki – XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami
Sportowcy, trenerzy i społecznicy nagrodzeni – II Ząbkowska Gala Sportu
Ząbki – Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce
Tablica poświęcona „Ince” odsłonięta w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach
Ząbki – Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”
Ząbki – Moje Mini Mistrzostwa 2026!
Oferta pracy w UM w Ząbkach
