Morsy przeciągnęły syrenkę przez Wisłę

?Przeciągnij Syrenkę przez Wisłę? ? takie wydarzenie24 listopada zorganizowała Fundacja Morsy Wołomin-Kobyłka. Wyzwanie, jakim jest przepłynięcie w listopadzie przez Wisłę podjęło 90 osób, które przyjechały z całej Polski. Biorąc pod uwagę porę roku, pogodę i temperaturę wody (5°C) był to nie lada wyczyn.

Przepłynięcie rzeki mimo jej dość silnego nurtu zajmuje od siedmiu do kilkunastu minut – nawet dla wprawionych morsów jest to możliwość sprawdzenia się w trudnych warunkach. Jednak wszystkim uczestnikom udało się wygrać z żywiołem. Najmłodszy z morsów miał tylko 12 lat, a dwóch chłopców było o 4 lata starszych.  Wydarzenie jest również elementem integracji dla morsów – po przepłynięciu rzeki miało miejsce rozdanie medali, dyplomów, a także wspólne jedzenie ciepłej grochówki i kiełbaski z ogniska. Jak twierdzą uczestnicy, zabawa była wyśmienita, a atmosfera gorąca. Wszystkim śmiałkom serdecznie gratulujemy!

Wydarzenie „Przeciągnij Syrenkę przez Wisłę” było już drugi raz organizowane przez Fundację Morsy Wołomin-Kobyłka, w której prezesem jest Marcin Dołęgowski, a wiceprezesem Ewa Dołęgowska.  W organizacji uczestniczyła również Morsowa Korona Wisły Robert Rojek przy porozumieniu z Dzielnica Wisła.

Zdjęcia: Fundacja Morsy Wołomin-Kobyłka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.