Muzyka etniczna: koncert zespołu DROMENCA

Scena pod Dębami w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza w sobotę 11 marca na KONCERT MUZYKI CYGAŃSKIEJ i etnicznej. Na scenie wystąpi Zespół DROMENCA.

Podczas koncertu usłyszą Państwo tradycyjną, ?taborową? muzykę Cyganów polskich, ale jako że Romowie to wędrująca nacja, usłyszymy również utwory z innych regionów świata inspirowane muzyką cygańską: romanse rosyjskie, pieśni ukraińskie, bałkańskie, rumuńskie, a nawet greckie.
Zespół tworzą profesjonalni muzycy, rozkochani w muzyce etnicznej o południowo ? wschodnich korzeniach. Przybliżają publiczności oryginalną, taką jaką grało się dawniej, muzykę cygańską, a nie ogólnie znane pieśni biesiadne w nowych opracowaniach. Będzie to wielobarwny, pełen temperamentu muzyczny tygiel kulturowy w mistrzowskim wykonaniu.
Zespół DROMENCA powstał w 1994, początkowo jako duet ? wypłynął z rodzinnego zamiłowania do muzyki cygańskiej, którą wykonywał ojciec założycielki w słynnym Zespole ROMA, prowadzonym przez Władysława Iszkiewicza. Rozwinął się dzięki spotkaniu muzyków równie rozkochanych w kulturze i muzyce cygańskiej, co jego założycielka Liliana.
Zespół występuje na różnych festiwalach w kraju. Występował między innymi na Festiwalu Karpackie Klimaty ? Krosno 2010, XX Jubileuszowy Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych ?Wspólnota w Kulturze? ? Warszawa 2011. Współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.
Sobota, 11 marca, godzina 18:00, Sala widowiskowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.