Radomscy policjanci w nocy otrzymali informację o zaginięciu mężczyzny. Krótko po tym, interweniował policyjny przewodnik z psem tropiącym i odnaleziono mężczyznę. Nador podjął trop i odnalazł zaginionego, leżącego na posesji na terenie gminy Wolanów. Mężczyzna po odnalezieniu został przekazany pod opiekę medyczną.
W niedzielę (4.05) po północy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mieszkańca gminy Wolanów, który wyszedł z domu rano i od tej pory nie kontaktował się z rodziną. Po otrzymanej informacji policjanci natychmiast rozpoczęli działania. Sprawdzali wszystkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego.
Ustalono, że mężczyzna w sobotę rano miał iść po rower do sąsiedniej miejscowości. Tam też do poszukiwań dołączył przewodnik asp. Sławomir Bąba z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu z psem patrolowo-tropiącym. Sprawdzili szereg działek, na których teren mógł się udać oraz wszystkie możliwe drogi powrotu do domu.
Policyjny pies Nador podjął trop i doprowadził do miejsca, gdzie leżał zaginiony mężczyzna. 68-latek został odnaleziony kilka godzin po zgłoszeniu, leżącego na jednej z posesji w miejscowości Wola Wacławowska. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medyczną.
Przypominamy, że to kolejna sytuacja, w której radomski przewodnik z psem odnajdują osobę zaginioną.

W październiku ubiegłego roku Policyjny pies odnalazł zaginionego 55-latka narażonego na wychłodzenie.

Dzięki działaniom zgranego zespołu asp. Sławomira Bąby i Nadora kolejna historia ma szczęśliwy finał.
Justyna Jaśkiewicz/KMP Radom
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!

