Najlepsi karatecy na Mazowszu

21 lutego w podwarszawskiej Lesznowoli zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. W turnieju brali udział zawodnicy w wieku od 12 do 18 roku życia z 12 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Radzyminianie zajęli I miejsce a karatecy z Zielonki III

Rywalizowały roczniki 2003 – 1998 w kumite, kata i walkach reżyserowanych. ? Naszą ACADEMY reprezentowało 17 zawodników. W punktacji drużynowej zajęliśmy I miejsce wyprzedzając o 10 pkt organizatora Mazowiecki Klub Karate kyokushin i o 17 pkt KSW Zielonka ? mówi sensei Tomasz Lenkiewicz.

Pierwsze miejsca zdobyli: Daria Banasiak, Derlatka Hubert, Pałaszewski Kuba, Podlecki Maks, Padamczyk Mateusz. Srebro wywalczyli: Marchlik Damian, Piątkowski Piotr, Niziołek Jacek, Orych Gabriel. Brązowe medale otrzymali: Szewczuk Paulina, Moskal Kacper, Masłowska Julia. Sędziami z ramienia Academy byli sensei Tomasz Lenkiewicz, Oleg Korotowski i Cezary Szemraj.

? Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz Kuba Pałaszewski, który jako jedyny zawodnik wywalczył trzy złote medale w kumite, kata i walkach reżyserowanych. Już za tydzień w Tarnowie dziesięciu naszych juniorów i seniorów powalczy o kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się 18 kwietnia w Warszawie. Trzymamy kciuki ? dodaje sensei Tomasz Lenkiewicz. Więcej na: www.karateakademia.pl

Ze swoich sukcesów nie miej cieszą się zielonkowscy karatecy.

? Obok konkurencji walk w mocnym kontakcie, na turnieju zawodnicy rywalizowali w formach kata oraz widowiskowych układach walk reżyserowanych. W silnej stawce mazowieckich klubów zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 12 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało trzecie miejsce ? informuje Marcin Sieradzki z KSW KYOKUSHIN z Zielonki..

Tytuły mistrzów Mazowsza w konkurencji walk kumite wywalczyli następujący zawodnicy KSW KYOKUSHIN: Agnieszka Kulczycka, Kuba Nejfeld, Karol Burzyk i Hubert Szulim. Wice mistrzami Mazowsza zostali: Michał Pazio i Damian Cholewicki, a brązowe medale zdobyli: Aleksandra Miętus, Damian Dorosiński, Radek Bruszewski i Krystian Tyszko .

? Doskonale spisał się Hubert Szulim, który z wyraźną przewagą pokonał kolejno zawodników z Konstancina, Ostrołęki i Radzymina. Na wyróżnienie zasługuje Karol Burzyk, który zdobył dodatkowo trzecie miejsce w wymagającej konkurencji technicznej – kata juniorów oraz Radek Bruszewski – debiutant w walkach mocnego kontaktu, który jako początkujący podczas walk z utytułowanymi przeciwnikami nie odpuszczał pola walki nawet na krok i pokazał ogromnego ducha walki ? podkreśla Sieradzki.

Najtrudniejsze i bardzo zacięte walki turniejowe w kategorii lekkiej kadetów stoczyli: Norbert Szostakowski, Karol Narożniak i Michał Pazio, którzy w najliczniejszych kategoriach postawili wysokie wymagania przeciwnikom z Piaseczna, Warszawy i Ciechanowa. W turnieju wzięli udział także: Szymon Zawadzki, Piotr Jodda, Paweł Kowalczyk. Chłopcy stoczyli w turnieju wyrównane pojedynki, ale niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników.Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na stronie