Najlepsi uczniowie z powiatu wołomińskiego ze stypendium marszałka

Znamy już tegorocznych laureatów programów stypendialnych realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego ? ?Mazowsze ? stypendia dla uczniów szkół zawodowych? oraz ?Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych ? najlepsza inwestycja w człowieka?.

Wśród nich jest 18 uczniów z powiatów legionowskiego, otwockiego i wołomińskiego. Każdy z nich przez cały rok szkolny będzie otrzymywać stypendium w wysokości ok. 500 zł miesięcznie. W sumie na ten cel władze Mazowsza przeznaczyły blisko 5 mln zł.

­

W tym roku szkolnym wsparcie w ramach obydwu projektów otrzyma w sumie 994 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza ? 476 ze szkół podstawowych i ogólnokształcących oraz 518 ze szkół zawodowych. Każdy z nich otrzyma miesięcznie ok. 500 zł (w zależności od programu). 18 tegorocznych stypendystów pochodzi z powiatów legionowskiego, otwockiego i wołomińskiego (lista szkół w załączniku).

Stypendia to dla uczniów często duży zastrzyk finansowy. Tym bardziej, że wsparcie mogą przeznaczyć zarówno na udział w różnego typu zajęciach, warsztatach, wycieczkach, kursach zawodowych czy konferencjach naukowych, ale także na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego, fotograficznego czy książek itp. Warunkiem otrzymania pomocy są ponadprzeciętne wyniki w nauce, a wysoka średnia ocen czy też udział w olimpiadach i konkursach to tylko niektóre z kryteriów, jakie muszą spełniać osoby ubiegające się o wsparcie.

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych ? najlepsza inwestycja w człowieka skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz  liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego osiągających wysokie wyniki w nauce. Projekt ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych i motywowanie do dalszej nauki. Wsparcie stypendialne w roku szkolnym 2019/2020 trafi do 476 uczniów, a całkowita kwota stypendium wynosi 4 900, 00 zł.

Całkowita wartość projektu: 2 682 260,00 zł.

Kwota dofinansowania Unii Europejskiej: 2 145 808,00 zł

Mazowsze ? stypendia dla uczniów szkół zawodowych to z kolei projekt, którego celem jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego tak, aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. W roku szkolnym 2019/2020 stypendium w wysokości 5 077,00 zł otrzyma 518 stypendystów.

Całkowita wartość projektu: 2 892 876,00 zł

Kwota dofinansowania Unii Europejskiej: 2 314 300,80 zł.

Do tej pory w ramach programów stypendialnych samorząd województwa mazowieckiego wsparł w sumie 8607 uczniów, a na stypendia przeznaczono w sumie ponad 41 mln zł.

?Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka?

 

Nazwa placówki Liczba stypendystów
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Wołominie 1
Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Ząbkach 1
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. J. Korczaka w Zielonce 2
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. B. Prusa w Zielonce 1

 ?Mazowsze ? stypendia dla uczniów szkół zawodowych?

Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce1

Nazwa placówki Liczba stypendystów
Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.