Najlepsi w turnieju boccia

Na początku października w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Ogólnopolski Turniej Boccia. Organizatorem zawodów był Polski Komitet Paraolimpijski.

W rozgrywkach drużynowych wystartowało 19 trzyosobowych drużyn. Zespół Szkół z Wołomina reprezentowały aż cztery teamy.  Dwie z nich spotkały się ze sobą w finale! Po zaciekłej walce pierwsze miejsce podium należy do debiutantów z Wołomina w drużynowym turnieju ? ekipy Wołomin III w składzie: Kamil Puchalski ? kapitan, Paweł Gumienny, Bartłomiej Kłosowski. Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Wołomin IV, w składzie: Łukasz Woźniak ? kapitan, Damian Pachulski, Monika Król. Tego jeszcze nie było, żeby na najwyższych szczeblach podium Ogólnopolskiego Turnieju Boccia stanęły aż dwie reprezentacje z ZS przy ul. Miłej z Wołomina.
W indywidualnym Turnieju Boccia zawodnicy startowali w trzech kategoriach sprawnościowych: rzucających w pozycji stojącej, rzucających w pozycji siedzącej oraz rzucających w pozycji siedzącej z rynienkami. Najsilniej obsadzoną kategorią, w której wystartowało około 50 zawodników, w tym wszyscy reprezentanci Wołomina, była grupa rzucająca w pozycji stojącej. Do czołowej szóstki walczącej o medale awansowało aż pięciu zawodników ze szkoły przy ul. Miłej. Po zaciętym finale przegranym tylko jednym punktem drugie miejsce podium przypada Przemysławowi Ściubidło, trzecie również należy do naszej reprezentantki ? Moniki Salach. Miejsca tuż za podium od 4 do 6 również zajmują uczniowie z Miłej. Uczniowie z Wołomina po wakacyjnej przerwie znów na podium w Polsce!

PD