Najlepsza liga, Extraliga!

Już 5 września 2010 roku, na płycie boiska ze sztuczną murawą, przy Zespole Szkół Ekonomicznych ruszy Powiatowa Extraliga Firm, którą po raz kolejny organizuje agencja businessport.Na chwilę obecną liga będzie liczyć 20 zespołów podzielonych nie tylko na dwie ligi A i B. Nowością, jedyną w powiecie wołomińskim jest system rozgrywek, podzielony na dwie rundy:  jesienną 2010 i wiosenną 2011. To dobra wiadomość dla zwolenników systemu panującego np. w Anglii, Francji czy Hiszpanii, gdzie właśnie wiosną gra się mecze rewanżowe. Już teraz zaproszenie na inaugurację przyjęła telewizja TVP Warszawa. Jeszcze przez kilka dni, do 3 września trwa internetowy konkurs, w którym każdy kto zostanie fanem Extraligi na najpopularniejszym międzynarodowym serwisie społecznościowym Facebook, weźmie udział w losowaniu cennej nagrody multimedialnej.
Agencja businesSport jest w trakcie rozmów z nowymi partnerami, patronatami. Wszystko po to by jeszcze bardziej urozmaicić i uatrakcyjnić coniedzielne widowisko. W zeszłym tygodniu patronat honorowy nad Powiatową Extraligą Firm ponownie objął Starosta Wołomiński Maciej Urmanowski.
Serwis internetowy rozgrywek to nie tylko opisy każdej kolejki, galerie zdjęć, skróty z każdego spotkania, ankiety, ale i konkursy z nagrodami oraz wywiady z przyjaciółmi Powiatowej Extraligi Firm. Medialność Extraligi dostrzegł między innymi dziennikarz Sport.pl, ekspert Ligi Mistrzów kanału Sport – Michał Pol – Jestem absolutnie zakochany w amatorskim futbolu. To jest coś, co jest bardzo popularne na wyspach brytyjskich. Tam nie jest tak, że kibice przychodzą tylko na mecze piłkarskie i jedynie oglądają naprawdę wielką piłkę w Premier League. Tam każdy w czasie wolnym, zaczynając od pracowników niższego szczebla po samych dyrektorów gra w piłkę. Przełożeni z podwładnymi spotykają się na boisku i rywalizują ze sobą. Jeżeli to się przenosi na Nasz rodzimy, polski grunt to jest to coś fantastycznego. Zdecydowanie popieram tego typu przedsięwzięcie. To co robi Extraliga, to jak dba o to by każdy zobaczył siebie na boisku, swoje strzały, gole, parady na ExtraligaTV to jest po prostu nieocenione. To przyszłość. Tym samym organizatorzy Extraligi sami siebie skazują na duży sukces. Sam Franciszek Smuda, selekcjoner reprezentacji Polski przyznał niedawno na łamach Gazety Wyborczej, że ciągle czeka na narodzenie takich dwóch, trzech gwiazd z nikąd przed Euro 2012. Talentu, fenomenu na miarę Roberta Lewandowskiego, który przecież jeszcze dwa sezony temu występował w II lidze w Polsce. Dlatego trzeba szukać – a czemu by nie na boiskach Extraligi? Wiemy, że w ten sposób w Anglii często wyręcza swoich scoutów Arsen Wenger.
Tytułem końca chcę gorąco pozdrowić wszystkich zawodników Powiatowej Extraligi Firm i gratuluje im tego, że mogą realizować swoją futbolową pasję. – mówi Michał Pol.
Organizatorzy Extraligi nadal czekają na zgłoszenia drużyn. To na pewno dobra wiadomość dla osób, firm i instytucji chcących spróbować swoich sił na boisku.