Poland Bike w Tłuszczu

To był już dziesiąty etap tegorocznego Poland Bike Marathon, również zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. 350 miłośników jazdy na rowerach górskich zawitało do Tłuszcza. Start, meta i miasteczko Poland Bike znajdowały się w centrum miasta przy Ogródku Jordanowskim. Trasa niezwykle malownicza, zróżnicowana i wymagająca. Teren pofałdowany i wszystkie rodzaje nawierzchni ? ściganie w Tłuszczu i jego okolicach mogło zadowolić każdego.Najdłuższy dystans MAX liczył 70 km. Najszybszy okazał się Bartosz Banach z zawodowej grupy Mróz ActiveJet. ? Trasa jak na Mazowsze niezwykle ciekawa i wcale niełatwa. Długo jechaliśmy w grupie. W drugiej części dystansu zaatakowałem i udało się wygrać ? mówił na mecie zwycięzca wyścigu.
Bliski triumfu w Tłuszczu był Michał Podlaski (gościnnie w barwach Świata Rowerów Racing Team), na co dzień szosowiec z ekipy Aktio Group Mostostal Puławy. Na końcowych metrach defekt roweru uniemożliwił mu walkę o wygraną z Banachem i ostatecznie był drugi. ? Miałem pecha w końcówce wyścigu, ale tym bardziej czekam na okazję do rewanżu. Trasa podobała mi się, było na niej wszystko co trzeba.
Na trzecim miejscu finiszował Radosław Rękawek z Kross Racing Team. Wśród kobiet z pierwszej wygranej w Poland Bike Marathon cieszyła się Marta Bazańska z MBIKE Team Marathon. ? To mój największy sukces. Nareszcie udało się wygrać, nie było łatwo, ale tym bardziej cieszę się z tego upragnionego pierwszego miejsca. Za nią uplasowały się Bogna Kordowicz i Ewa Duda (obie ze Świata Rowerów Racing Team).
Trasę MINI (38 km) najszybciej pokonał Marek Długołęcki (Armexim Cycling Team). Dla wicemistrza świata w bikejoringu to było także pierwsze zwycięstwo w cyklu Poland Bike Marathon. Drugie miejsce zajął Kamil Zawistowski (Huragan Wajsport Retro Bike Team Wołomin), a trzecie Karol Sidor (TS Meran Otwock). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kłosowska (UKS Wygoda Białystok), przed Natalią Jędrzejczyk (UKS Trygław Szczecin) i Małgorzatą Mościbrodzką (Automobilklub Polski Łomianki).
Na trasie FAN (10 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Tłuszcza w kolarstwie górskim. Mistrzami Tłuszcza zostali Oliwia Majewska (MBIKE Team Marathon) z Kobyłki, Justyna Ferska (RKST Limes Płońsk), Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Przez cały dzień maluchy miały do dyspozycji dmuchane zamki, zjeżdżalnie i Chatkę Małolatka. Potem dekoracja na efektownej scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A na koniec jeszcze wspólna zabawa podczas festynu z okazji zakończenia wakacji w Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu.
– Poland Bike Marathon rozwija się w ekspresowym tempie. Impreza świetnie zorganizowana przez Grzegorza Wajsa i skierowana do całych rodzin. W Tłuszczu gościła drugi raz. Po ubiegłorocznym debiucie w naszym mieście zdecydowanie wzrosło zainteresowanie jazdą na rowerach górskich. I to dzięki właśnie Poland Bike ? mówił podczas dekoracji burmistrz Tłuszcza Jan Krzysztof Białek.
Obszerna relacja z zawodów w Tłuszczu w Magazynie Rowerowym Poland Bike w TVP Warszawa w piątek o godz. 19.05 i sobotę o godz. 8.15. A kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę w Pomiechówku. 5 września odbędzie się XI etap Poland Bike Marathon, połączony z mistrzostwami branży medycznej i farmaceutycznej oraz mistrzostwami sklepów Decathlon. Startuj z nami! Wystarczy mieć rower i kask.
Więcej na www.polandbike.pl