I Bieg Bobra za nami

W miniony weekend, w Tłuszczu odbył się I Bieg Bobra zorganizowany przez Tłuszczański Klub Sportowy ?Bóbr? . W imprezie promującej zdrowy tryb życia oraz miasto Tłuszcz wzięło udział ponad 180 zawodników z całej Polski. Mimo kapryśnej pogody uczestnikom udało się dotrzeć na metę.
8888 m – taki dystans mieli do pokonania biegacze. Choć pogoda nie była łaskawa do startu stanęło ponad 180 zawodników. Najlepszym zawodnikiem w ogólnej klasyfikacji okazał się Michał Markowski z Siedlec.
– Jestem pod wrażeniem, że w starcie wzięło udział aż 30 osób z Tłuszcza. Nie spodziewałem się tak sporej grupy pasjonatów biegania w tym mieście. Jestem bardzo zadowolony, że ta dyscyplina sportu zyskała tak wielkie zainteresowanie wśród naszych mieszkańców ? mówi Stanisław Stolarczyk, pomysłodawca I Biegu Bobra.
Każdy z uczestników I Biegu Bobra został nagrodzony upominkami, startujący dostali pamiątkowy medal i koszulkę. Uczestnikom zapewniono także opiekę medyczną, toalety, szatnie, natryski i depozyt oraz napoje i posiłek. Tego dnia odbył się również bieg „VIP-ów”, w którym brali udział sponsorzy, organizatorzy oraz mundurowi, ich start był osobno klasyfikowany. W mistrzostwach Policji i Straży Pożarnej wzięło udział ośmiu strażaków oraz siedmiu policjantów. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku na planowanym już II Biegu Bobra zobaczymy o wiele więcej mundurowych.
Nad porządkiem imprezy czuwali policjanci wspomagani przez harcerzy. Nie zawiedli również kibice. Mieszkańcy Tłuszcza wspierali zawodników podczas biegu, podawali im wodę a nad głowami publiczności wisiały transparenty przygotowane specjalnie na tę okazję.
Z Tłuszcza najlepszy czas osiągnął Kamil Gajewski, z Radzymina najlepszy wynik osiągnął  Michał Adamski, zaś z Wołomina najlepszy okazał się nestor wołomińskich biegaczy – Eugeniusz Dębiński. Sukces I Biegu Bobra to zapowiedź kolejnej imprezy już za rok.

Emilia Chąchira

2 przemyślenia nt. „I Bieg Bobra za nami

  1. Bardzo sympatyczna impreza i rzeczywiście w przyszłym roku chętnie znowu przyjadę do Tłuszcza.
    Jedna uwaga do relacji – czy w biegu nie startowały kobiety? nie było jakiejś zwyciężczyni? Niby kobieta pisze, a zupełnie jak szowinistyczna męska świnia.

  2. Faktycznie relacja p.Emilii jakaś dziwna jeżeli chodzi o kobiety.Biegło nas na pewno kilkanaście .Nawet z tabeli podanych ba oficjalnych forach biegowych można to odczytać-tylko trzeba tam zagladać… a przede wszystkim by pisać o imprezie trzeba na niej po prostu być i poczuć atmosferę .A bieg był świetny ,organizatorzy pełni entuzjazmu ,podobnie zawodnicy i ZAWODNICZKI (((-:

Możliwość komentowania jest wyłączona.