Nauczycielu, życzę Ci…

W ostatni wtorek po raz kolejny w całym kraju uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej ? święto wszystkich pracowników oświaty. Życzyliśmy w tym dniu naszym pedagogom między innymi dużo zdrowia, sukcesów w pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, to czas na podsumowania minionego roku, na refleksje dotyczące tego, jakże potrzebnego i trudnego zawodu, a także na wspomnienia.
Do refleksji podczas wołomińskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej skłonił występ uczniów z Koła Teatralnego 2/5. W swoim spektaklu młodzież starała się znaleźć odpowiedź na pytanie: – Uczyć czy nie uczyć? – Na szczęście bohater przedstawienia, podobnie jak wielu jego kolegów w realnym świecie, dochodzi do wniosku, że jednak będzie uczyć. – To Wy, oprócz rodziców, kształtujecie młodych ludzi. Swoją postawą stanowicie przykład i wzór do naśladowania. Za to wszystkim Państwu dziękujemy ? mówił podczas tegorocznych uroczystości Jerzy Mikulski, burmistrz Wołomina. Burmistrz podkreślił, że władze gminy mają świadomość, iż bycie nauczycielem to nie jest lekka praca. – Chciałbym Państwu pogratulować wyników osiąganych przez młodzież. Chciałbym też podziękować za te wyniki i Państwa zaangażowanie w tą nielekką pracę. Mam też nadzieję, że te wyniki będą w dalszym ciągu się poprawiały i będą jeszcze lepsze. To Państwa zasługa, że Wasi podopieczni zajmują potem znaczące funkcje w życiu społecznym ? mówił do zgromadzonych w MDK.
W swoim wystąpieniu burmistrz podkreślił, że należy zauważyć, iż wyniki osiągane w szkołach gminy Wołomin zasługują na duże uznanie. – Te wyniki na każdym poziomie muszą być zauważone ? podkreślił. Podziękowania za dobre wyniki z egzaminów otrzymali dyrektorzy: SP nr 3, SP w Czarnej, SP w Majdanie oraz Gimnazjów: Nr 5, Nr 1, Nr 3 oraz Gimnazjum nr 4. – Placówka ta miała wcześniej przejściowe kłopoty z osiąganiem wyników, tym bardziej cieszy, że teraz zajęła miejsce trzecie. Taki wynik zasługuje na uznanie ? 5 stanin z matematyki, osiągnięty przez uczniów ?czwórki?, to jest powód do zadowolenia ? stwierdził Jerzy Mikulski, dziękując dyrektor szkoły Małgorzacie Posmyk.
Podziękowania i życzenia w stronę nauczycieli popłynęły również od uczniów: – Nauczycielu, życzę Ci, abyś pracując z zespołem młodzieży osiągał swoje cele i efekty, ale też abyś potrafił się bawić i odpoczywać ? mówili członkowie zespołu teatralnego z wołomińskiej ?dwójki?. Swojej nauczycielce dziękował również burmistrz Jerzy Mikulski, składając na ręce Pani Haliny Gogul Makuły bukiet róż. – To bardzo miłe, że ludzie jeszcze o mnie pamiętają. Jestem już od 25 lat na emeryturze. Uczyłam pana burmistrza Mikulskiego, jak też wielu innych znanych dziś w Wołominie ludzi ? powiedziała nam.

Teresa Urbanowska