Policjanci z Lipska ustalili sprawcę kolizji, do której doszło w Solcu nad Wisłą. Okazało się, że 30-letni obywatel Mołdawii, nieposiadający prawa jazdy i przebywający nielegalnie w Polsce, bez zgody właściciela pojazdu przewoził pracowników na budowę, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.
W piątek (18.09) w Solcu nad Wisłą doszło do kolizji drogowej. Zgłaszająca poinformowała policję, że nieznany sprawca wjechał w jej ogrodzenie i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej komendy ustalili właściciela volkswagena, który wskazał funkcjonariuszom 30-letniego obywatela Mołdawii, który bez jego wiedzy wziął pojazd, aby przewieźć pracowników na teren budowy. Podczas jazdy nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie.
Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej był nielegalny. 30-latek został przekazany funkcjonariuszom placówki Straży Granicznej w Radomiu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w związku z nielegalnym pobytem w Polsce. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie pojazdu mechanicznego nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.
Autor: st. asp. Monika Karasińska / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Potężne zderzenie trzech pojazdów na DK50 w Kozarzewie. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
Ponad 3,5 kg narkotyków i ponad 320 tys. zł. Żandarmeria zatrzymała żołnierza i dwie osoby cywilne w Markach i Ząbkach
Kierował zestawem pomimo zatrzymanego prawa jazdy
Przyjechał przed sklep w stanie nietrzeźwości. Miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów
Stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości
Pijany rowerzysta potrącił pieszego
Pod pretekstem usunięcia awarii wody próbowali okraść 90-letnią seniorkę
Dwa pożary w Jaskółowie w ciągu dwóch dni. Najpierw spłonęła ciężarówka, później ogień objął pole i bele słomy
Niemal 200 km/h na trasie S8. Grupa SPEED przerwała szaleńczą jazdę kierowców BMW i Mercedesa
Jeździł mimo cofniętych uprawnień i kolejnych zatrzymań. Leszek G. trafił na trzy miesiące do aresztu
Akt oskarżenia w sprawie narkotykowego procederu. 228 kilogramów środków nie trafiło na rynek
Wielki pożar salonu i warsztatu na Targówku pod lupą prokuratury. Spłonęły także samochody klientów
Pieniądze zbierane na leczenie mieszkańca Siedlec wydał na…papierosy i alkohol
Szałas w głębi lasu nie pomógł. 61‑latek zatrzymany

