Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019 w Dąbrówce

Uroczyste obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem przez licznie zebranych mieszkańców Gminy Dąbrówka – Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji ?Niepodległa do hymnu? oraz Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.

Po liturgii Wójt Radosław Korzeniewski  i Przewodnicząca Rady Agnieszka Gryglas – w imieniu władz samorządowych złożyli  kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, na grobie żołnierzy z 1939 r. oraz pod Dębem Pamięci upamiętniającym ofiarę zbrodni katyńskiej 1940 r. Aby dodatkowo uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,  Klub Seniora ?Dąbrówka? oraz Gminne Centrum Kultury  przygotowało wiele atrakcji towarzyszących.  Największą i arcyciekawą  okazał się, specjalnie przygotowany na obchody – tort dla Niepodległej w kształcie Polski i w barwach narodowych. Seniorzy z międzypokoleniowej grupy teatralnej wystawili spektakl pt. ? Z wolnością za pan brat?  w reżyserii Joanny Stanowskiej.  Można też było wysłuchać przepięknego mini koncertu  pieśni patriotycznych przygotowanych również przez naszych utalentowanych seniorów. Wielu osobom łza zakręciła się w oku słysząc kołysankę leśną ?Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, zaraz idę w nocy mrok?  a utwór  ?My pierwsza brygada? śpiewała razem cała sala. Po przedstawieniu i koncercie odbyła się Potańcówka Wolności. Można było również wykonać zdjęcia w foto budce. Podczas obchodów mieszkańcy gminy otrzymali specjalną, okolicznościową gazetkę ?Jednodniówkę” rozdawaną przez szczudlarzy i gazeciarzy.
– Drodzy Mieszkańcy – to wielka radość, że możemy razem świętować, tu wszyscy w Dąbrówce. Dziękuję za hymn, za Wasze zaangażowanie a przede wszystkim  za Waszą obecność ? tymi słowami Wójt Gminy Radosław Korzeniewski podziękował zebranym za udział w patriotycznym świętowaniu!
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.