Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Wyszkowie. Mężczyzna uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy i powiadomił policjantów. Zatrzymany 46-latek trafił do policyjnej celi. W jego organizmie było prawie 2,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.
Do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy doszło w poniedziałek o godzinie 12.00 w Wyszkowie na ul. Sosnowej. Jeden z kierowców jadąc z Leszczydołu Nowiny zauważył, że kierowca poruszający się samochodem marki fiat jedzie całą szerokością jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas. Mężczyzna postanowił jechać za samochodem, aby ustalić jaki jest powód jazdy wężykiem.
Kiedy auto skręciło w ul. Sosnową, świadek zajechał drogę fiatowi, podbiegł do samochodu i od kierowcy od razu wyczuł alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki fiata i wezwał policjantów.
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość 46-latka. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
46-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa oraz długoletni zakaz kierowania pojazdami.
Świadkowi, który nie pozostał obojętny i we właściwy sposób zareagował gratulujemy obywatelskiej postawy. Może właśnie dzięki jego interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.
nadkom. Damian Wroczyński
Więcej wiadomości z Mazowsza
Kierowca „przewozu osób” z zarzutami za przestępstwo drogowe
Wykorzystali chwilę nieuwagi i ukradli 60 tysięcy złotych
Mieszkaniec Targówka stracił 100 tys. złotych!
Napastnik z tramwaju zatrzymany
Korupcyjny układ w spółce kolejowej rozbity
Dwa groźnie wyglądające poranne zdarzenia na drogach powiatu płońskiego. Policjanci apelują o ostrożność
Groźne zderzenie na ul. Młynarskiej w Sochaczewie. Osobówka uderzyła także w miejski autobus
Ukradł rower, teraz słono za to zapłaci
Podejrzany o oszustwo usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia
Podejrzewany o udział w zabójstwie Rosjanina w Białej Podlaskiej zatrzymany pod Warszawą
Rutyna za kierownicą mogła zakończyć się tragedią
Po alkoholu ruszyli w drogę – do domu musieli wrócić już pieszo
Pobił pasażera i usiadł spokojnie obok. Poznajesz napastnika? Zadzwoń!
Ogromny pożar budynku w Kukawkach. Strażacy walczyli z ogniem do późnego wieczora
